Laari ja Aaviksoo toetajate vahele kärises eile lõhe

10. oktoober 2006, 07:57

Eile hommikul teatasid neli tipprespublikaani, et
toetavad Isamaa ja Res Publica Liidu peaministrikandidaadina Mart Laari, õhtul
vastasid sellele 23 Res Publica poliitikut Jaak Aaviksood toetava kirjaga.

Aatekaaslastele adresseeritud 23 allkirjaga pöördumises märgivad poliitikud, kelle seas on ka ühendpartei kaasesimees Taavi Veskimägi, et peaministrikandidaadi valimise protsessi on vaja kaasata kogu erakond, kirjutas Postimees.

"Sellest tulenevalt ei pelga me peaministrikandidaadi leidmiseks soovitada ka erakonna üldkogu," seisab Res Publica riigikogu fraktsiooni ja ühenderakonna eestseisuse liikmete allkirjastatud pöördumises.

Aaviksoo toetamist põhjendasid allakirjutanud sellega, et ta näitas üles julgust liituda opositsioonierakonnaga ja tema käitumine iseloomustab seda hoiakut, mis võimaldas kahel erakonnal tekkida ja mis motiveeris erakondade liitumist.

Kuid veel enne seda pöördumist jõudis avalikkuse ette teine Res Publica tippfiguuride kiri. Hommikul saatsid riigikogu aseesimees Ene Ergma, riigikogu Res Publica fraktsiooni aseesimehed Siim-Valmar Kiisler ja Marko Mihkelson ning erakonna ettevõtjast aseesimees Tõnis Palts ühendpartei volikogule, piirkondadele ja eestseisusele üleskutse toetada esinumbrina Mart Laari.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. October 2006, 07:56
Otsi:

Ava täpsem otsing