Jõuluõhtuks telli kingitooja juba sügisel

Triin Rebane 19. oktoober 2006, 00:00

Et jõuluvanade turul detsembrikuus nõudlust jagub, tähendab see, et juba praegu oleks õige aeg endale üks broneerida.

Enamasti tellitakse jõuluvana kahte moodi tingimustel - kas pannakse talle peo korraldaja poolt nii-öelda sõnad suhu või siis antakse hoopis vabad käed.

Aasta jõuluvanaks 2005 valitud Aare Rebbani sõnul peab siiski ka tellijapoolse kava olemasolul igaks juhuks varuplaan tagataskus olema.

Jõuluvana Tõnu Tähe lisab, et jõuluvanaks olemine ei ole pelgalt see, et viskad punase kostüümi selga ja kogu lugu. Peab oskama ka midagi lastele öelda ning nende olemise mõnusaks muuta.

Laps ei andesta jõuluvanale lollust ega labasust, veel vähem habemest hõnguvaid alkoholilõhnu.

Jõuluvanadel pole enamasti kindlat programmi, mida esitada. Kõik oleneb peol viibivast seltskonnast ning õhtu õhustikust.

Jõuluvanade tunnihinnad on väga erinevad. Hindasid mõjutab näiteks aeg, millal esinetakse, ning koht, kust tullakse. Sageli oskavad jõuluvanad ka mitut keelt. Nii võib peole tellida näiteks vene, soome või inglise keelt rääkiva kingitooja.

Jõuluvana Jaagu sõnul saab koduvisiitide puhul hakkama kahe nulliga lõppeva summaga. Ettevõtte lastepeole jõuluvana kutsumisel aga peab arvestama summaga, millel kolm nulli taga.

Kuna näiteks Jaak tuleb Lõuna-Eestist, siis lisanduvad tema teenuse hinnale veel ka kohalesõidukulud.

Jõuluvana Aare tunnihind on üldjuhul 1000 krooni ning sellele lisandub käibemaks.

Aare lausub, et samas võib ta teha etteasteid ka täiesti tasuta. Oleneb sellest, kellele ning kuidas jõuluvana vaja on. Sõbra käest raha küsima ei hakka.

Tõnu lisab, et jõululaupäeval või vana-aastaõhtul peavad kingisoovijad kindlasti arvestama väljaminekuga, mis sageli ületab keskmise juristi tunnitaksi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:21
    Otsi:

    Ava täpsem otsing