19. oktoober 2006 kell 7:31

Juristi saladuslik tulesurm

Traagiline põleng läinud nädala laupäeva varahommikul ühes kesklinna korteris võttis elu kuue lapse isalt, paljudes skandaalsetes kohtuprotsessides kaitsjana esinenud Jüri Eenmaalt. Sõbrad ja omaksed ei taha uskuda õnnetusjuhtumisse, kirjutas SL Õhtuleht.

Eenmaa oli mees, kes võttis kohtus kaitsta politseinik Ivar-Vahur Fuksi kuulist surmavalt haavata saanud Piret Linde abikaasa Indrek Linde. Samuti oli Eenmaa terrorist Viktori nime alla esinenud väljapressija Oleg Safjankovi kaitsja.

Möödunud laupäeva varahommikul kell pool viis sai häirekeskus teate tulekahjust Tallinnas Tuukri tänava kuuekorruselise maja teisel korrusel. Tuletõrjujad tungisid põlevasse korterisse akna kaudu, sest metallist välisuks oli lukus ja selle mahavõtmisega oleks kaotatud väärtuslikke minuteid. Tänava poolt sisenenud päästjad leidsid korteri väljapääsu juurest korteriperemehe, möödunud nädalal 52 aastaseks saanud Jüri Eenmaa. Tõenäoliselt üritas Eenmaa põlevast korterist välja pääseda, kuid vingumürgitus võttis jõu ja kohale kutsutud kiirabibrigaadil ei õnnestunud tema elu päästa.

Esialgse, ametliku versiooni kohaselt sai põleng alguse magamistoa voodist, sest see oli kõige rohkem põlenud. Perekonnale on päästeamet aga öelnud, et üheks võimalikuks tulekahju põhjuseks on voodis tõmmatud sigaret. See põhjus tundub aga kummalisena nii Eenmaa lähisõpradele kui ka pereliikmetele.

«Mina tean, et ta tegi alati suitsu akna juures. Minu meelest on see asi väga kahtlane,» arutleb advokaat Toomas Liiva oma hea sõbra hukkumise üle.

Ka Eenmaa vend, jurist Tiit Eenmaa ei taha uskuda venna hooletust, sest suitsu polevat Eenmaa voodis kunagi teinud.

Kindlasti soovitab ta Eenmaa lastel teha avalduse politseile, sest enne kui korter põlema läks, oli naaber kuulnud Jüri korterist kolksatust. Kas see võis olla metallukse kinnilöömine?

«On jäänud mulje, et ta polnud seal üksi,» kinnitab Tiit Eenmaa.

Põhja-Eesti päästeameti pressiesindaja Marek Simulan kinnitab, et ka nendeni on jõudnud perekonna arvamus, justkui Jüri Eenmaa tulesurm ei ole tavaline õnnetusjuhtum.

Põhja ringkonnaprokuratuurist öeldi aga, et kriminaalmenetlust ei alustata, kuna sündmuskohal viibinud ekspertide hinnangul viitavad kõik asjaolud õnnetusjuhtumile.

Hetkel kuum