Vene inspektorid puistavad Eesti toidutööstusi

26. oktoober 2006, 10:58

Tallegg, Maag ja veel paarkümmend Eesti
toiduainetööstust on sel nädalal Venemaa veterinaarinspektorite luubi all, et
saada luba oma toodangut ka idapiiri taha müüa, kirjutas Tarbija 24.

Eesti ainus linnulihatootja Tallegg lasi oma tapamaja inspekteerida juba kolmandat korda. Ettevõtte juhatuse esimehe Teet Soormi sõnul tegutsesid venelased pea kogu päeva. Soorm kinnitas, et Venemaal on karmid nõudmised ja nad kipuvad detailide kallal norima. "Aga kui Venemaa nõuab, siis tuleb need pisiasjad ka täita," nentis ta mõrult.
Tema sõnul nõuavad venelased isegi seda, et klaasi- ja papikonteinerid ei tohi olla lähemal kui 25-30 meetri kaugusel tootmishoone seinast.

Enne kui Eesti toit venelaste lauale jõuab, vaatavad Vene eksperdid eraldi üle iga tehase. Nimelt nõuab Venemaa Eestilt ja ülejäänud üheksalt viimati ELiga liitunud riigilt loomsete toiduainete importimiseks peale eurotunnustuse ka Vene veterinaarameti luba, mis antakse pärast inspekteerimist.

Pistelisi kontrolle teeb ka EL, kuid kui Euroopa kontrollkäikude eesmärk on hinnata kohaliku järelevalve taset, siis venelased ei lase oma lauale toitu välisfirmast, kelle tootmist nad isiklikult üle pole vaadanud.
Näiteks pööravad Venemaa inspektorid tootmishoonetele, tehase territooriumile ja sanitaartsoonile rohkem tähelepanu, samas kui EL uurib, kuidas käivad asjad tehases seespool.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. October 2006, 10:26
Otsi:

Ava täpsem otsing