Christel Karits • 2. november 2006 kell 22:00

Kõmuline 'Borat' esilinastub täna

Hulljulgeks, hullumeelseks ja täiesti häbituks tituleeritud komöödia "Borat" linastub tänasest Tallinna, Tartu ja Narva kinodes. Filmi on peetud juba enne esilinastust aasta parimaks komöödiaks, mille huumor paneb kõhulihaste tugevuse proovile.

Aastaid on lihtsate inimeste ja ka kõrgete riigiametnike juures intervjuusid tegemas väidetavalt Kasahstani paremuselt teine reporter Borat Sagdijev. Nüüd saab ta oma kodumaa informatsiooniministeeriumilt ülesande lennata Ameerikasse, et vändata dokumentaalfilm, milles sisalduvad õppetunnid aitaks kaasa kasahhide toomisele 21. sajandisse.

Ülesanne ununeb õhtul, mil Borat näeb seriaali "Baywatch", mille kangelanna CJ hetkega tema südame võidab. Sellest hetkest on Boratil üksainus eesmärk: jõuda Californiasse, et Pamee-la endale kas või jõuga naiseks võtta.

Teel olles esineb ta rodeol, õpib nalja tegema, käib autokoolis, kohtub feministidega, osaleb kristlikul kogunemisel ning geiparaadil ja kakleb oma produtsendi Azamat Bagatoviga.

Filmi käigus kohtub ta tavasituatsioonides ehtsate inimestega, kel pole aimugi, et Borat on tegelikult väljamõeldud tegelaskuju ning sageli lõpevad need kohtumised politsei kohalekutsumisega. Väidetavalt kutsuti politsei või turvatöötajad võtete ajal Borati tegemiste peale välja koguni 50 korral.

Boratit kehastab briti päritolu, juudi juurtega koomik Sascha Baron Cohen, kes on varem loorbereid lõiganud geto-räppar Ali G-na ja Austria moereporter Brunona.

Oma hullumeelsete reportaažidega on aga tema loodud Borat tagajalgadele ajanud Kasahstani riigi ja nüüd on Cohen segatud rahvusvahelisse diplomaatilisse skandaali.

Kasahhi valitsus on juba ähvardanud Baron Coheni kohtusse kaevata, kuna tema esituses heidab Borat oma sünnimaa aadressil nalja, alandab naisi, diskrimineerib mustlasi ja õhutab juudivaenu, lauldes laulu pealkirjaga "Viska juut kaevu", mis Borati sõnul olevat Kasahhi populaarseim rahvalaul.

Kasahstani valitsuse PR-masin on asunud tööle, et oma riigi mainet siluda. Kasahhi president Nursultan Nazarbajev lendab Ameerikasse, et president Bushiga arutada nii Coheni käitumist kui ka Kasahstanist jäetud väära kujutluspilti. Nazarbajev on kinnitanud ka riigi kavatsust osta Ameerika telekanaleisse "harivaid teleklippe tõelisest Kasahstanist". Borati teemal on sõna võtnud ka Kasahstani suursaadik Ameerika Ühendriikides, kelle sõnul on komöödias asi naljast kaugel.

Lavastas Larry Charles.

Fim on alla 14aastastele keelatud ning nõrganärvilistele ei soovitata.

Hetkel kuum