Kaitseliidust välja heidetud jurist jäi peale ka riigikohtus

09. november 2006, 09:51

Raigo Sõlg, kes võttis kaitseminister
Jürgen Ligi aadressil internetis kurjalt sõna ja heideti seepärast Kaitseliidust
välja, võitis militaarorganisatsiooni ka riigikohtus, kirjutas Eesti
Ekspress.

"On ikka veel üksainus aga - tuleb ära oodata kohtuotsuse lõplik jõustumine ehk siis edasikaebamistähtaja lõppemine," on Sõlg senist kohtuteed hinnates ettevaatlik.

Kaitseliit ja juristist reservlipnik alustasid kohtuvaidlust 9. märtsil Kaitseliidu Tallinna maleva pealiku major Kajari Klettenbergi väljastatud käskkirja üle, milles, tuginedes Kaitseliidu Kodukorra paragrahvidele 71 (Kaitseliidu huvidele kahju toomine) ja 275 (ebaviisaka esinemise eest) kustutati Sõlg Tallinna Maleva Akadeemilise malevkonna nimekirjast. Põhjuseks "kaitseliitlasena portaalis Delfi avaliku sõimu avaldamine kaitseministri aadressil".

Sõlg selle otsusega ei leppinud ja kaebas edasi Kaitseliidu kodukorra kehtivuse, kuna see on põhiseadusega vastuolus. Tallinna Halduskohus andis hagejale õiguse, tunnistades kodukorra kehtetuks. Kaitseliit kaebas edasi.

Kohtusaaga jätkus novembri alguses, kui riigikohtu põhiseaduslikkuse järelevalve kolleegium eesotsas Märt Raskiga kinnitas halduskohtu otsust ja tunnistas, et Kaitseliidu kodukorra paragrahvid 71 ja 275 on tõesti põhiseadusega vastuolus ning kehtetud. Seega Raigo Sõlge ei saanud nende alusel Kaitseliidust välja arvata. Küll aga on kolleegiumi arvates asjassepuutuv Kaitseliidu põhikirja punkt 3.27, mille alusel saaks Sõlge Kaitseliidust välja arvata, aga seda ei rakendatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. November 2006, 09:36
Otsi:

Ava täpsem otsing