Ansip avas Bulgaarias Eesti saatkonna

14. november 2006, 07:31

Peaminister Andrus Ansip avas eile
Bulgaaria pealinnas Sofias Eesti saatkonna, mis edaspidi hakkab katma ka teisi
Balkani riike.

Avamisel rõhutas Bulgaarias ametlikul visiidil viibiv Ansip Eesti ja Bulgaaria väga häid poliitilisi suhteid ning avaldas lootust, et saatkonna avamisest saavad hoo sisse ka aktiivsemad majandus- ja kaubandussuhted.

"Kogemus näitab, et kui on saatkond, siis asjad edenevad," ütles Ansip.

Avamisel viibis ka Bulgaaria peaminister Sergei Stanišev, kes tänas Eestit toetuse eest Bulgaaria liitumisele ELiga.

Eesti oli esimesi liikmesriike, mis ratifitseeris läinud aasta novembris Bulgaaria liitumislepingu ELiga. "See on Bulgaaria ühiskonnas hästi teada kui hea solidaarsuse ja toetuse žest," ütles Stanišev. Samuti hindab Bulgaaria kõrgelt Eesti otsust avada tuleva aasta algusest Bulgaariale kohe oma tööturg.

Eesti Sofia saatkond asub kesklinnas, uue kaasaegse 2005. aastal valminud büroohoone kuuendal korrusel. Samas hoones asuvad ka Soome, Iirimaa ja Lõuna-Aafrika Vabariigi saatkonnad.

Esialgu töötab saatkonnas üks inimene, asjur Krista Kilvet, suursaadik Ants Frosch resideerub Poolas. Välisministeeriumi arengukava järgi lähetab Eesti Bulgaariasse saadiku tuleval aastal.

Aprillis Sofiasse saabunud Kilveti sõnul on ta saatkonnaruumide otsimise kõrvalt vahendanud ka juba mitmeid päringuid Bulgaarias ärivõimalusi otsivatelt Eesti ettevõtjatelt. "On neid, kes otsivad partnereid ja kes otsivad tööjõudu," ütles Kilvet. Nii on Bulgaariast tööjõu leidmise võimalusi uurinud Ilmarine, võimalikke partnereid otsinud Sangar ja Balteco, ütles Kilvet.

Ansipit saadab Bulgaarias äridelegatsioon. Esmaspäeval toimus Bulgaaria Kaubandus-tööstuskojas äriseminar ja kontaktide loomine Bulgaaria ettevõtjatega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. November 2006, 07:44
Otsi:

Ava täpsem otsing