14. november 2006 kell 22:00

TTÜ viib kokku ettevõtja, ülikooli ja noore tippspetsialisti

Tallinna Tehnikaülikool korraldab kõikidele huvilistele tasuta osalemiseks mõeldud TTÜ tudengite teadustöid tutvustava konverentsi.

Konverentsil avaneb bakalaureuse- ja magistriõppe üliõpilastel ning ettevõtjatel võimalus üksteist leida ja koostööplaane arutada.

Ettevõtjad ja tudengid võiksid iseenesest ka igapäevaselt senisest palju tihedamalt läbi käia, seda nii töösuhete loomise vallas kui ka praktilise väljundiga teadus- ja arendustegevuses.

Nüüdisaegse teadmistepõhise majanduse alustalades on selgus majas - ühiskonnas läheb vaja haritud tööjõudu, kes suudaks välja töötada üha uusi innovaatilisi tooteid ja teenuseid. Selle tõttu kulutatakse näiteks Euroopa Liidu riikides teadus- ja arendustegevuse arendamiseks miljardeid eurosid päevas.

Ka Tallinna Tehnikaülikooli eesmärk on olla oma haridus- ja teaduspotentsiaaliga Eesti majanduse arengumootoriks. Siinkohal on idee edukuse võtmetähtsusega küsimus, kuidas tagada ettevõtete ja kõrgkoolide vahel võimalikult efektiivne koostöö, sest eraldi tegutsedes on piiratud mõlema osapoole võimalused.

Tallinna Tehnikaülikoolis toimub tänavu teist aastat tudengite teadustööde konkurss ja sellele järgnev konverents.

Üritus annab ettevõtjatele suurepärase võimaluse luua tudengitega kontakte, mis tulevad kasuks kõrge potentsiaaliga inimeste leidmisel ja ettevõtlusse suunamisel - seda nii töötajate palkamises kui ka uute toodete väljatöötamises. Tudengitel võimaldab sündmus rakendada oma teadustegevuse tulemusi ettevõtluses või vastupidi - leida sealt põnevaid väljakutseid.

Konverentsile on oodata ka TTÜ teadusklubide esindajaid. Tegu on tänapäevase lähenemisega, mille eesmärk on tudengitele praktilise erialakogemuse pakkumine ning erasektoriga uute koostöövõimaluste leidmine.

Konverentsil esitatakse kolme huvitavamat tööd sotsiaal-, tehnika- ja loodusteaduste valdkonnast.

Konverentsil jagavad arendustegevuse kogemusi ka ettevõtete esindajad ja spin-off-firma loonud tudengid.

Tehnikaülikooli tudengite teadustööde konverents toimub 22. novembril TTÜ ruumides. Teadustööde konverents on tasuta. Ettevõtjatel on võimalik kohtuda TTÜ tublimate tudengite ja teadustöötajatega.

Autor: Arnel Pällo

Hetkel kuum