Savisaar: Laar loobugu Eesti raudtee erastamislepingu salastamisest

22. november 2006, 15:10

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium
tegi andmekaitse inspektsioonile ettepaneku Eesti raudtee 2000. ja 2001. aastal
sõlmitud erastamislepingu salastamisest loobumiseks.

Täna, 22. novembril saatis majandusministeerium andmekaitse inspektsioonile taotluse, et eemaldataks juurdepääsupiirang Eesti Raudtee erastamislepingult, selle lahutamatuks lisaks olevalt aktsionäride lepingult ning kõigilt dokumentidelt, mis kajastavad Eesti Raudtee erastamist 2000. ja 2001. aastal.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar pani imeks, et kui ta küsis rahandusministeeriumilt kui erastamisagentuuri õigusjärglaselt tutvumiseks Eesti Raudtee erastamise lepinguid, siis oli tal nende kättesaamisega raskusi, kuna lepingud on ikka veel tähtajatult salastatud. “Sellepärast nõudis BRS ka meilt 2006. a. lepingute salastamist, kuna omaaegne Laari valitsus oli seda nii teinud. Sooviti, et raudtee tagasiostmise lepingud oleksid kui peegelpilt sellest ajast, mil raudtee maha müüdi. Seda argumenti ei õnnestunud meil väärata. Kui nüüd nõuab Laar meilt 2006. a. lepingute avalikuks tegemist, siis alustagu ta kõigepealt tema enda sõlmitud raudteeerastamise lepingutega, mis isegi 5 aastat hiljem on ikka veel salajased,” ütles minister Edgar Savisaar.

Majandusministeerium peab oluliseks, et avalikkus saaks Eesti Raudtee enamusaktsiate erastamisega seotud protsessist täieliku ülevaate, mistõttu tuleb üldsusele avalikustada ka kõik Eesti Raudtee erastamisega seotud dokumendid.

Savisaar rõhutas, et majandusministeeriumil ei ole midagi andmekaitse inspektsiooni vastava ettekirjutuse korral 2006. aasta lepingutelt juurdepääsuipiirangu eemaldamise vastu, kui tuvastatakse, et nimetatud dokumendid ei sisalda ärisaladust või kui leitakse, et kõneks olevas võlaõiguslikus lepingus lepingu ajutiselt konfidentsiaalsena hoidmise kokkuleppimiseks puudus majandusministeeriumil ja BRSil alus.

Kõik 2006. aastal sõlmitud lepingud ja nende lisad andis majandusministeerium nädal tagasi üle Riigikogu majanduskomisjonile, kus Riigikogu liikmed saavad nendega ka vabalt tutvuda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. November 2006, 15:08
Otsi:

Ava täpsem otsing