Ametnikud peavad lahenduseks parklat

Lemmi Kann 29. november 2006, 00:00

Kohalviibinud maanteeameti, piirivalve, maksu- ja tolliameti, politseiameti, Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni (ERAA) ja Ida-Viru maavalitsuse esindajad otsustasid, et saadavad siseministeeriumile kirja, kuidas leevendada piirijärjekorra probleemi. Ametnikud näevad lahendusena parkla ehitamist.

Paraku pole asjaosalised kokku arvutanud, kui palju parkla ehitus maksma läheb. ERAA hinnangul võib selleks kuluda 35 miljonit krooni.

Ida-Viru maavanema Ago Silde sõnul on ainuke lahendus ehitada veoautode jaoks välja korralik parkla, kuid nii palju raha neil selleks pole ning vaja oleks riigi toetust. "Maantee ei ole ette nähtud parkimiseks. Me lõhume sellega ära tee, mis on aasta-poolteist tagasi ehitatud," ütles Silde.

ERAA president Einar Vallbaum lisas, et praegu on piiripunkti juures parkla küll olemas, kuid see ei rahulda kaugeltki vajadusi ning ei vasta ka ohutusnõuetele. "Autod seisavad seal kitsalt üksteise kõrval. Kui peaks tekkima näiteks tulekahju, ei ole autodel võimalik sealt kiiresti välja sõita ja kogu parklatäis autosid võib lihtsalt süttida," ütles Vallbaum.

Siseministeeriumile pakutakse välja ka sobivad asukohad parkla rajamiseks. Üks neist on ERAA omanduses olev maa-ala, mille detailplaneering on juba sama hästi kui kinnitatud.

Eesti transpordifirmadel lõpevad kahepoolsed veoload Venemaaga, uusi lube aga keeldub Venemaa väljastamast, põhjuseks Eesti vedajate väidetavalt massilised töö- ja puhkeaja seaduse rikkumised.

"Kriis on juba käes. Meil oli vaja 3000 luba saada pool kuud tagasi," ütles majandus-ja kommunikatsiooniministeeriumi teede- ja raudteeosakonna juhataja Ain Tatter. Tema sõnul on Venemaa probleemi kunstlikult suurendanud, kuna augustis toimunud kohtumisel väitsid Venemaa esindajad, et Eesti teiste riikide hulgas rikkumiste poolest silma ei hakka.

"See, et nüüd novembris öeldakse, et eestlased rikuvad eriti räigelt seadusi ja sellepärast keeldutakse veolubasid väljastamast, kisub ikka sinna otsitud põhjuste kategooriasse," nentis Tatter.

Samas sõnas ta, et veolubade kasutuse rikkumisi tõesti on ning neid menetleb spetsiaalne komisjon. "Rikkumisi me muidugi aktsepteerida ei saa, selles küsimuses me oleme täiesti ühel meelel," ütles Tatter.

Mis firmad on kõige rohkem töö- ja puhkeaja seadust rikkunud, ei avalda komisjon enne, kui süüdistusi on kontrollitud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing