Kalablokaad peatab püügi

29. november 2006, 07:58

Venemaa ootamatult kehtestatud tollipiirang
terve Euroopa Liidu ja siis ka Eesti kala sisseveole sunnib siinseid
kalatööstusi valmiskaupa külmhoonetesse ladustama ning piiri avanemisele lootma.
Kui seda ei juhtu, peab sügispüügi katkestama.

Reedest peale saadab Venemaa kõik päevade kaupa pikas piirijärjekorras oodanud külmutatud räime- ja kilukoormad tagasi, kirjutas SL Õhtuleht. Idanaaber pole siiani piiri sulgemist ametlikult põhjendanud, kuid väidetavalt olevat radikaalse sammu taga see, et Eesti firmasid süüdistatakse salakaubaveos ja veosedokumentide võltsimises.

«Hetkel seisab piiril 13 autot, mille paberid olid tegelikult vormistatud juba enne reedel kehtima hakanud piirangut,» nendib Haapsalu kalatööstuse Morobell juhatuse esimees Raivo Baum. Sestap loodab ta, et vähemalt need kalakoormad lubatakse blokaadi kiuste siiski Venemaale.

Kui Vene turg jääbki meie kalatööstustele suletuks, on häda käes, sest Ukraina firmad maksavad külmutatud räime ja kilu eest palju vähem ning sinna kala eksportida pole tulus.

«Praegu tundub kasulikum kala külmutada ja ladustada. Sõlmisime just hoiustamislepingu veel ühe külmhoone kasutamiseks,» räägib Baum.

Hiiumaal kala püüdva Dagomari juhataja Ülo Esta sõnul on Vene piiri sulgemine kaluritele valus tagasilöök. «Kardan, et see kõik lõpeb sellega, et püük tuleb peatada.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. November 2006, 07:57
Otsi:

Ava täpsem otsing