Eesti Pank: toidu kallinemine kiirendas inflatsiooni

Annika Matson 07. detsember 2006, 11:14

Statistikaameti teatel kallinesid tarbijahinnad
novembris eelmise kuuga võrreldes 0,8 protsenti, teatas Eesti Pank.

Tarbijakorvi aastaseks kallinemiseks teeb see 4,6 protsenti. Inflatsioonitempo kiirenemine, ehkki väiksemas ulatuses, toimus ka euroala riikides.

Eesti Panga keskpangapoliitika osakonna nõuniku Andres Saarniidu sõnul mõjutas inflatsiooni kiirenemist küttekulude kasv ning vähenes naftahindade positiivne mõju, mis iseloomustas eelmisi kuid.

„Inflatsiooni mõjutas siiski kõige rohkem toidukaupade kallinemine, mis võrreldes oktoobriga ulatus 0,7 protsendipunktini. Kui küttekulud ja toiduained välja arvata, siis ülejäänud kaupade ja teenuste ehk alusinflatsiooni poolest võib Eesti inflatsioonitempot praeguse sissetulekute ja tarbimise kasvutempo juures pidada ootuspäraseks,” ütles Saarniit.

Saarniit lisas, et detsembris jääb tarbijakorvi kallinemine samuti 4,5 protsendist kõrgemaks. Seda juhul, kui ei kordu eelmiste jõuludega kaasnenud toidukaupade märkimisväärne odavnemine.

2006. aasta keskmiseks tarbijahindade kasvuks on Eesti Pank prognoosinud 4,4 protsenti. Selle taseme ümber jääb inflatsioonitempo kõikuma ka järgmisel aastal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. December 2006, 11:13
Otsi:

Ava täpsem otsing