Vilba ei ole mustkunstnik

Priit Vilba 12. detsember 2006, 00:00

Äripäev suutis ühe nädala jooksul teha nii palju vigu, et isegi parim mustkunstnik ei suuda neid apse olematuks muuta. Kirjeldan lühidalt 1. detsembri artiklis "Vilba plaanitav jäähall ettekäändeks hotelli ehitusel", sama päeva juhtkirjas ja 5. detsembri artiklis "Kärsitu Vilba pani sae tööle" toime pandud verbaalseid mõrvu.

Artiklis "Kärsitu Vilba pani sae tööle" on Vilbat nimetatud OÜ Wextron Vara - ehitaja - tegevjuhiks. Kinnitan, et Vilba ei kuulu firma omanikeringi ega juhtkonda. Sama maagiliselt on Priit Vilbast saanud ehituse käigus ettejäävate puude langetamise initsiaator. Vilba roll on siin olnud pigem seletuste andmine ajakirjandusele. Puude mahavõtmine on aga fikseeritud detailplaneeringus, samuti on keskkonnaamet teinud puude hindamise ja märkimise.

Artikli "Vilba plaanitav jäähall ettekäändeks hotelli ehitusel" ja sellega seotud juhtkirja selgituseks lisan, et Vilba ei kuulu SA Lastestaadioni Jäähalli nõukogusse, seega ei sekku ega mõjuta ka planeeringute protsessi. Ainult meelevaldse hookuspookuse abil on võimalik siduda Vilbat planeeringute käiguga.

Hea meel on, et Äripäev võttis üles jäähallide teema. Samuti on positiivne, et praegune linnavalitsus püüab lahendada küsimust, mis sai alguse juba 2001. aastal. Loodetavasti saab sellest initsiatiivist ka lastele lõpuks korralik jäähall.

Täna on jäähallide ja jääväljakute situatsioon nukker: linnahalli jäähall vajab remonti või lammutatakse, Jeti jäähall jääb jalgu kinnisvaraarendajaile. Täna ei jätku jääaega enam kõigile tahtjatele, jää hind ise on Skandinaaviamaade kõrgeim.

SA Lastestaadioni Jäähall on planeerimisametile esitanud 4 varianti, mis on lähtunud planeerimisameti märkustest ning ettepanekutest. Esimene ametile esitatud variant koosnes jäähallist koos väikese abihoonega. Selle peale, et taoliste objektide majandamine tuleks siduda mingi ärilise tegevusega, tuli hiljem linnavalitsus ise.

Loodan siiralt, et linn ja sihtasutus jõuavad võimalikult kiiresti sobiva lahenduseni. Vastasel juhul kaob Houdini moel ka põlvkond andekaid spordinoori.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing