Kohus mõistis endise kohtutäituri aastaks vangi

19. detsember 2006, 14:52

Harju maakohus mõistis eile endise kohtutäituri
Helmi Kadaku süüdi ametiseisundi kuritarvitamises ning määras karistuseks aasta
vanglat.

Karistust ei pöörata siiski kohe täitmisele, kui Kadak ei pane kolmeaastase katseaja jooksul tahtlikult toime uut kuritegu.

Süüdistuse järgi kuritarvitas Kadak Tallinna linnakohtu täitevosakonna kohtutäiturina 2000. aastal oma ametiseisundit ning müüs võlglase teadmata, ebaseaduslikult ning turuhinnast tunduvalt odavamalt maha tema korteri. Kohtutäitur ei selgitanud välja võlglasele kuuluvat muud vallasvara ning müüs võlglase vähemalt 370 000 krooni maksva korteri maha 130 000 krooniga.

Kadakut süüdistati ka kelmuses, kuid siin mõistis kohus endise täituri õigeks. Süüdistuse järgi aitas Kadak 2000. aasta detsembris oma tuttaval petta välja ühe 16 000 krooni võlgu olnud mehe korteri Tallinnas Paldiski maanteel. Kadak sõlmis koos võltsdokumentidega varustatud ja notari juures võlglasena esinenud mehega võlglase korteri ostu-müügilepingu, mistõttu korteri tegelik omanik jäi oma alaealiste lastega lageda taeva alla.

Praegu töötab Kadak tööturuametis konsultandina. „Ma ei ole kohtuotsusega rahul ning kindlasti kaebame edasi,” kommenteeris ta.

Kohtuotsuse lubas edasi kaevata ka prokurör Natalia Miilvee, kes ei ole nõus otsuse õigeksmõistva osaga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. December 2006, 14:52
Otsi:

Ava täpsem otsing