Turismiuudised

Indrek Kald 12. jaanuar 2007, 00:00

Marokot külastas mullu 6,4 miljonit turisti võrrelduna 4,4 miljoni turistiga neli aastat tagasi.

Ööbimiste arv kasvas eelmisel aastal Maroko turismiministeeriumi teatel kümme protsenti.

Maroko eesmärgiks on saavutada aastal 2010 kümne miljoni turisti külastus. Selleks suurendatakse voodikohtade arvu tänaselt 70 000-lt 230 000ni. Ühtlasi luuakse sama turismiarendusprogrammi raames riigis ka üle poole miljoni uue töökoha.

Praegu annab turism Põhja-Aafrikas asuva Maroko rahvuslikust kogutoodangust 8,5 protsenti, kolme aasta pärast peaks andma aga juba viiendiku.

Jaanuari lõpust on Finnairi osalusega Oneworld ainuke lennufirmade allianss, millel on liikmeid ka Lõuna-Ameerikas. Oneworldi kuuluvad sealt LAN Airlines, LAN Express ja LAN Peru ning lisanduvad peatselt LAN Ecuador ja LAN Argentina.

Ka ühineb Oneworldiga raskuste tõttu ümberstruktureerimisele läinud Brasiilia suur lennufirma Varig, lahkudes lähinädalail konkureerivast Star Alliance'ist.

Lõuna-Ameerikas liikmete omamine annab Oneworldile parema võimaluse müüa oma ümbermaailmareise ning Lõuna-Ameerika siseseid lennupileteid.

Oneworldiga liitub sel aastal kümmekond uut lennufirmat, teiste seas Japan Airlines, Ungari Malev ja Royal Jordanian.

Teised kaks suurt lennundusallianssi on Sky Team, millest Tallinna lendavad KLM ja CSA ning Star Alliance, millest Tallinna lendavad SAS, Lufthansa ja LOT.

GoRail plaanib kevadel avada Tallinna-Peterburi rongiliini, sõitude alustamise aeg selgub kuu lõpus. Rong peaks hakkama väljuma hommikuti ja jõudma Peterburi lõunaks, kirjutas Eesti Päevaleht.

Sõit kestab kuus tundi. Plaanide kohaselt on rongis viis vagunit, neist 1-2 kupeedega ja ülejäänud istepinkidega. Ühte vagunisse tuleb kohvik. Rong mahutab 250 reisijat. Ühe suuna pileti hind jääb liinibussiga samasse hinnaklassi: 300-350 kr.

GoRailile kuuluvad ka Tallinna ja Moskva vahel kurseerivate reisirongide koosseisud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:44

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing