Kummitusemaja vanalinnas

Teet Reier 05. veebruar 2007, 00:00

Üks selline hoone, mille tänavapoolset külge ehib uhke raidkiviportaaliga barokkuks, asub aadressil Pikk 55. Ja on hetkel täiesti saadaval. Muidugi peab olema rahakott selliseks ostuks piisavalt paks, sest küsitav viiskümmend miljonit pole teab mis tühine summa.

Maja müügiga tegeleva Pindi Kinnisvara maakleri Tiia Sooaluste sõnul on kinnistusraamatu järgi hoones kuus korteriomandit, ka on kinnitatud seitsmenda korteri projekt 1/2 pööningukorrusel, läbi kahe korruse, ning koostamata on kaheksanda korteri projekt samas mahus seitsmendaga.

"Hoone siseseinad on vanadest viimistluskihtidest puhastatud ja vahelaed kuni kandetaledeni avatud," räägib Sooaluste. "See annab selge ülevaate näiteks laepalkide seisukorrast. Samuti on jälgitavad erinevad ehitusjärgud. Suurim ümberehitus toimus siin majas ilmselt eelmise sajandi kahekümnendail, mil hoone omandas tuntud magusatööstur Stude."

Hoonest võib leida ka mitmeid väärtuslikke märke kunagisest uhkest raehärrade elamust, nagu etikukivi halli seinal või siis maalingute jäljed laetaladel.

Tallinna vanalinnast rääkivad kummituslood aga mainivad seda majana, kus nähtud samblarohelises kleidis ja vanamoodsa soenguga naisterahvast seina sisse minemas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:26
    Otsi:

    Ava täpsem otsing