22. veebruar 2007 kell 14:51

Valimiskomisjon: politsei tuvastas Tartus häälteostmise

Tartu valimiskomisjoni esimehe Jüri Mölderi kinnitusel on politsei tuvastanud seoses riigikogu valimistega häälte ostmist.

Mölder ei soovinud politsei uurimist lähemalt kommenteerida, kuid kinnitas, et valimiskomisjon teeb võimuorganitega koostööd, et häälteostude ulatust kindlaks teha, kirjutas ETV 24.

Valimiskomisjon palub inimestel koostööd teha, sest see aitab tagada ausa valimistulemuse ja aitab vältida võimalust, et riigikogu valimiste eelhääletuse tulemused peaks Tartus tühistama.

"Oma hääle müümine ei ole karistatav, karistatav on ainult häälte ostmine. Oma hääle müünutel ei ole meie poole pöördudes tarvis mitte midagi karta," kinnitas Mölder.

Inimestel palutakse endast teada anda hiljemalt 28. veebruariks, tulles kohale Tartu linna valimiskomisjoni, mis asub Raekoja III korrusel ja on avatud kell 11.00 – 20.00 või helistades valimiskomisjoni telefonidel 7 361 333 või 503 2089.

Tartu valimiskomisjon tõstis teisipäeval kõrvale eelvalimistel üle pooletuhande valimissedeliga täitunud urni, sest oli tekkinud häälteostmise kahtlus.

Hetkel kuum