Kaupmeeste särav aasta

Anne Oja 02. märts 2007, 00:00

ASi Rimi Eesti Food juht Ruth Laatre põhjendas käibe kasvu turu kasvuga. "Suurim tõus tuli ostukorvi kasvust," ütles Laatre. Seejuures võtsid Laatre sõnul kliendid kiiresti omaks Rimi Köögi tooted.

Rimi alustas mullu hüpermarketite ümberkujundamist ning jätkab seda tänavu Pärnus ja Tartus. Kerkivad ka päris uued kauplused. "Sellel aastal jätkub kaubanduses kindlasti ka kiire kasv, ennekõike ostukorvi kasv," lisas Laatre.

ETK Grupi finantsjuht Janek Lepp ütles, et käibe hüppeline kasv tulenes majanduskasvust ning süsteemi kuuluvate kaupluste ühtsest tegutsemisest. "Suurendame ühtset tegutsemist veelgi," rääkis Lepp.

Kuna kõikide ETK liikmete mulluseid numbreid pole veel kokku löödud, pole veel teada, milliseks kujuneb grupi kasum. Ilmselt kasvab see tunamullusega võrreldes 40-50 protsenti, kergitas Lepp veidi saladuseloori.

PlussMiinus Elektroonika ja Euronicsi nime all tegutseva Sandman Grupi peadirektor Martin Pedai märkis, et mullu aprillis laienes ettevõte Soome. Augustis avati esimene Euronicsi kauplus ka Riias. Võrreldes 2005. aastaga suurenes elektroonikamüüja käive mullu 61 protsenti.

"Käibe kasvule andsid tugeva tõuke strateegilised investeeringud kauplustesse," selgitas Pedai. "Uuendasime kaupluste kontseptsiooni ning väljapanekuid nii Tallinnas, Tartus kui ka Narvas."

Pedai lisas, et suhteliselt aktiivne kinnisvaraturg hoogustas koduelektroonika müüki. Varasemast usinamalt osteti LCD- ja plasmatelereid ja IT-tooteid.

Tallinna Kaubamaja super- ja hüpermarketite käibe kasvuks kujunes mullu 56 protsenti. Kaubamajade käive kasvas 29 protsenti. Selverite kasum paisus aastaga üle nelja korra, tõustes 114 miljoni kroonini. Tallinna ja Tartu Kaubamaja teenisid kasumina 105 miljonit krooni.

Tallinna Kaubamaja juht Raul Puusepp kinnitas, et rekordtulemusse andis oma panuse elanikkonna ostujõu kasv ja see, et hakati rohkem hindama kvaliteeti. Seda näitab kaubamaja Partnerkaartide arv, mis on kasvanud 244 000ni. Ühtlasi lõikas kontsern juba varasemate aastate laienemise vilju.

"Tarbimislaenude mõju on olemas, ent see on sektoriti erinev," tõdes Puusepp. "Selvereid mõjutasid tarbimislaenud vähem kui mööbli- ja kodutehnikamüüjaid."

Tänavu avab Tallinna Kaubamaja veel mõned Selverid Eestis ning ehitab kolme aastaga kümme Selverit Lätti. Samuti laiendab Tallinna Kaubamaja äsja omandatud automüüki.

Kaubandussektoris võib 2007. aastal oodata kasvu jätkumist . Kasvutempo ei pruugi küll olla 2006. aastaga võrreldaval tasemel, ja seda üldisest majanduskeskkonnast tulenevate riskide tõttu.

Samas on enamik ettevõtjaid siiski meelestatud optimistlikult ja analüütikute arvamuse kohaselt toetab tarbimist ka jätkuv palkade kasv.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing