Aiaomaniku kalender

ÄP 05. märts 2007, 00:00

Esimene kevadkuu! Päevad on pikemad, sulailmad sagedamad ning aednike käed kibelevad töö järele.

Ere kevadpäike ei ole sugugi meelt mööda okaspuudele, eriti madalatele tuule eest varjatud kohas kasvavatele vormidele. Katke need kaitseks heleda paberi või riidega, kasutage varjutuskangaid ja -loore või asetage varjutussirmid taimede lõunapoolsele küljele.

Uurige kõiki taimi aias ning selgitage välja, kas nad pole talve jooksul viga saanud. Alustage heitlehiste puude kärpimisega, kuni neil on veel puhkeperiood. Kärpida võib siis, kui puud pole enam jäätunud. Kindlasti ärge praegu lõigake kevadise mahlajooksuga puid!

Kärpige marjapõõsaid enne pungade puhkemist.

Võtke enda mureks "vitamiinirohelise" tootmine pere tarbeks ning alustage taimede (ette)kasvatamisega aknalaual. Seemnepakkidel on tavaliselt kirjas, millal midagi külvata. Uurige käsiraamatutest ja kataloogidest, millal on parim aeg neid avamaale istutada.

Veel on aega tellida uusi taimi kevadistutuste jaoks, uurida uusi aiatööriistu ja masinaid aianduskeskustes.

Aeg on alustada aiahoolduspäevikut, kuhu võiks kirja panna kõik vajalikud toimingud, uued taimed aias ja igasugused põnevad mõtted, mis teil aia hoolduse ja kujundamisega pähe tulevad.

Tehke plaane kevadisteks suuremateks aiatöödeks. Aednikel on kevadeti alati palju tööd ning mõistlik oleks vajalike inimestega juba varakult kokku leppida.

Kui te seda veel teinud ei ole, siis märtsis on viimane aeg leida aias kohad lindude pesakastidele. Kui peres meistrimehi pole, leiab suure valiku pesakaste aiaäridest. Lindude aeda meelitamine tasub kahjurite hävitamise seisukohast suvel kuhjaga ära.

Vaadake, kas sügisel istutatud sibullilled on tärganud. Püüdke eemaldada talveks pandud multš enne, kui uued võrsed tärkavad, et need hilja peale jäänud rehitsemise käigus viga ei saaks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:28
    Otsi:

    Ava täpsem otsing