16. märts 2007 kell 14:49

Leisi vald plaanib Anglasse tuuliku ehitamist

Leisi vald hoiab jätkuvalt päevakorral ideed ehitada Kuressaare–Leisi maantee ääres asuva Angla tuulikute ansambli lähedale üks töötav tuulik.

Leisi vallavanem Ludvig Mõtlep ütles Oma Saarele, et vald ise praegu tuuliku ehitamiseks kulutusi teha ei soovi, küll aga ollakse valmis liituma mõne turismialase koostööprojektiga.

Arvame, et töötav tuulik võiks rohkem turiste meelitada, kuigi ka Angla tuulikutest on kujunenud külaliste huviobjekt, rääkis vallavanem. „Nii et raske öelda, kas töötav tuulik tõesti täiendavalt rahvast juurde tooks.”

Uue tuuliku ehitamiseks taotles vald ühisprojektis Orissaare ja Valjala vallaga raha ka mõned aastad tagasi, kuid siis toetust ei saadud. Tuuliku ehitamiseks tuleb leida maad naabrusest või teiselpool teed, sest uus tuulik ei mahu olemasolevate tuulikutega ühele kinnistule.

Vallavanem ütles, et aastaid tagasi soovis vald teha töökorda ühe olemasolevast viiest Angla tuulikust, kuid muinsuskaitse laitis selle mõtte maha. „Nad leidsid, et kõik tuleb säilitada ehedal kujul,” lausus vallavanem.

Olemasolevad neli keeratava kerega pukktuulikut ja üks pööratava peaga kaheksatahuline hollandi tuulik pole võimelised vilja jahvatama, kuna neist on kõik vajalikud ülekanded ja seadmed välja võetud. Angla tuulikumägi koos veskitega on ainus omataoline, mis Eestis on säilinud.

Hetkel kuum