Pärnumaa januneb kvaliteetsete büroode järele

Erko Närska 19. märts 2007, 00:00

Võrreldes paari aasta taguse olukorraga on Pärnu äripindade turul toimunud märkimisväärne elavnemine, mis on põhjustanud koguni nüüdisaegsete büroopindade defitsiidi.

Ehitamisel ja projekteerimisel on mitmed erinevad ärihooned, mis peaksid leevendama kvaliteetsete pindade nappust.

Pärnus on suhteliselt hästi välja arenenud peamised ettevõtlusharud nii tööstus- kui ka teenindusvaldkonnas: kaubandus, toitlustus, majutus-, taastusravi- ning transporditeenused, puidu- ja mööblitootmine ja tekstiilitööstus. Lisaboonuseks hästi toimiv turism, miskaudu nii välis- kui ka siseturistid Pärnu ettevõtluskeskkonda toetavad.

Pärnul on ka logistiliselt soodne asukoht - linna läbib Via Baltica ning ta on suuremate maanteede ristumiskohaks.

Oma raudtee, sadam ning lennujaam pakuvad kombineeritud transpordi võimalusi. Tänapäeva kiire elutempo juures mängib funktsionaalsus kui teenuse kvaliteedi tõstja sedavõrd suurt rolli, et ka Pärnus on tekkimas olukord, kus amortiseerunud ning renoveerimata pindadele üha raskem üürnikku leida.

Suurenemas on huvi äripind üürimise asemel välja osta. 2006. aasta teisel poolaastal toimusid juba mõned ostu-müügitehingud arendusobjektiks olnud äripindadega. 2003. aastal Eestis hoogsamalt alguse saanud tehnokülade rajamine on jõudmas ka Pärnumaale.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing