Eric ja Mike nagu kaks tilka vett

Henrik Aavik 30. märts 2007, 00:00

Jäljendusbändid on maailmas väga levinud, nad imiteerivad oma iidoleid igal võimalikul moel ning püüavad anda vaatajale võimalikult originaalilähedase elamuse. Eestis ei ole taolised ansamblid paraku kuigi levinud, kuulsaim kodumaine jäljenduspunt on Led R, kes väga heal tasemel Led Zeppelini muusikat mängib. Jäljendusbändideks võis vist lugeda nii tänaseks laiali läinud punti Meie Mees kui ka tuntud ansamblit Boney M, kellest ka kunagi ei tea, millal ta parasjagu originaal on.

Eric Clapton on sellise suurusega staar, et tema matkijaid on maailm täis, täpset arvu ei aima ilmselt ta isegi. Siiski on olemas Claptoni jäljendusbänd, keda ta teab ja soovitab, ning see punt just Eestisse tulebki. Eric Clapton peab punti väga kvaliteetseks ning soovitab, et kes tahab kuulata vaid tema hitte, võib vabalt matkijatelt elamuse saada. Clapton ise teeb kontsertidel igasugust muusikat ja hittidega ei piirdu.

Bändi laulja Mike Hall on saavutanud esikoha rahvusvahelisel Claptoni matkijate võistlusel ning tänaval kohtudes on neid tõesti lihtne segamini ajada, ülisarnane ei ole mitte ainult lauluhääl, vaid ka nende välimus. Mina Claptoni asemel saadaks küll vahel Mike'i enda asemel kontserdile, kui kiire juhtub olema.

Parim tunnustus siinmail Mike Hallile on ilmselt tema eelmine kontsert Eestis, mille eel suurtel plakatitel ilmunud pildid ning raadioreklaamis kõlanud lood olid niivõrd Eric Claptoni sarnased, et mõni piletiostja kaebas korraldajad lausa tarbijakaitsesse, kes muidugi midagi erilist ette võtta ei osanud.

Mike Halli maaletooja Vello Tellissaare arvates on kontsert väga nauditav ning korraldajad ei plaanigi pakkuda kuulajatele Eric Claptonit, ainult mõnusat meelelahutust ning stiilset õhtupoolikut. "Eestlane oma konservatiivsuses ei taha vahel sellist asja kohe omaks võtta, aga kes kohale tulevad, need ei pettu. Oleme üles seadnud väga korraliku valgustuse ning võimenduse ja esitusele tuleb korralik kava," seletab Tellissaar.

Eelmine kord esines Mike Hall Eestis 2004. aastal Elvas, siis käis kontserdil ka tänane Elva linnapea ja muusik Urmas Kruuse. "Ma ei ole ühelgi päris Eric Claptoni kontserdil käinud, kuid olen kolme või nelja vaadanud DVD pealt. Mike Halli kontsert ei ole ilmselt originaalelamusega võrreldav, aga väga võimsaid hetki oli sealgi. Mitmes kohas tundsin, et justkui oleks Eric laval. Kuigi ükski jäljendaja ei suuda edasi anda Claptoni tõelist hingust, on saadav emotsioon tõesti hea," meenutab Kruuse kolme aasta tagust sündmust. Henrik Aavik

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:46
    Otsi:

    Ava täpsem otsing