Agnes Ojala • 16. aprill 2007 kell 13:47

Nordea eksjuht: Põhjamaade panku ootab liitumislaine

Nordea panga ametist lahkunud juht Lars G Nordström usub, et Põhjamaades on oodata mitut pankade ühinemist. Välistatud ei ole ühtki kombinatsiooni, ka mitte nt Nordea ja SEB liit.

"Kõige loomulikum partner on see, kes tahab (liituda - toim). Praegu aga ei ole ma kelleltki selliseid signaale näinud," vahendas Nordströmi sõnu Rootsi päevaleht Dagens Nyheter.

Neljapäevasel Nordea aktsionäride koosolekul ametist lahkunud Lars G Nordström oli panga juht neli ja pool aastat. Selle ajaga muutis ta panga murelapsest pankade seas säravaks täheks.

Nordea on loodud erinevate Põhjamaade pankade ühendamisel. Nordström on ühtlasi seda sorti pangajuht, kes on laienemise eelistest väga soojade sõnadega rääkinud ning ennustanud mitut suurt tehingut, eriti just Euroopas.

Oma mõtetele on Nordström tuge saanud briti Barclays Bankist, mis tahab praegu üle võtta Hollandi ABN Amrot. Nordströmi sõnul võib see olla algus Euroopa ühinemislainele.

"Suuruse eelised on ilmselged ja suuremad, kui ma esialgu oleksin osanud arvata. Väikeste riikide suured pangad peavad mõtlema sellele, et teha äri väljaspool riigipiire," ütles ta.

"Euroopa tee on huvitav, kuid Skandinaavia oma on veelgi huvitavam. Kuigi Nordeal on seda kõige vähem vaja, peavad siiski kõik Skandinaavia pangad suuremaks kasvama, kui nad tahavad Euroopa liigas kaasa lüüa," lisas ta.

Spekulatsioone Nordea ja SEB liitumisest on juba pikalt kuulda olnud ja ka Nordström jttis selles osas kõik võimalused avatuks.

"On müüt, et Nordea on eraisikute pank ja SEB ettevõtete pank, seega ei kehti enam argument, et me üksteist täiendame. Kui me aga liituksime, muutuksime me veel domineerivamaks ja saaksime teatud valdkondades olla paremad. See küsimus on aga omanikele, mitte tegevjuhile," kommenteeris Nordström.

Hetkel kuum