9. mai 2007 kell 5:32

Lebedev: tänane päev peaks lõppema pitsi viinaga, mitte koonduslaagris D-terminalis

Vene Kodanike Ühenduse esimehe Vladimir Lebedevi sõnul on tänaste sündmuste võti valitsuse ja politseijõudude tegevus.

"Kui Ansip tahab vastasseisu, siis ta selle ka saab," rõhutas Lebedev ja lisas, et kui kokkupõrge toimub, on see võimude ja rahva, mitte rahvuste vahel.

Lebedevi sõnul on tänased sündmused ennustamatud ning rahu tooks Eestimaale vaid see, kui Ansip Vene kogukonna ees vabandaks ja tagasi astuks. Küll aga kinnitas ta, et tema teada ei organiseerita tänaseks mingit provokatsiooni. Ärritusest väriseval häälel lubas ta vandaalitsejatel ja provokaatoritel oma käega "näod sisse lüüa".

"Ma tahaks, et see üritus lõppeks sõjaväekalmistul ja pärast seda rahulikult kodudes vene kombe kohaselt pitsi viinaga, mitte koonduslaagris D-terminalis," soovis ta.

Noorteühingu Avatud Vabariik juht Jevgeni Kristafovitš arvas, et need, kes plaanivad tänaseks jälle "šopingut", valivad juba kauplusi välja ning on ka ilmselt kesklinnas kohal, lootes uut noosi saada. "Suuri rahvakogunemisi ei toimu. Aga kuna provokaatoreid on palju ja ka igasugused Vene ajakirjanikud on kohal, siis kindlasti midagi lavastatakse," arvas Kristafovitš.

Ta sattus kaitseväe kalmistul tunnistajaks, kui Dimitri Klenski ja Öise Vahtkonna liikmed kutsusid inimesi tänaseks Tõnismäele. "Selle peale andsid vene pensionärid Klenskile peaaegu et peksa. Vene memmed ütlesid, et kuradi provokaator," jutustas Kristafovit, kelle sõnul näitab see hästi rahva meelsust.

Hetkel kuum