Töö ja pere: NT Logistika kitsaskohast sai ettevõttele trump

Elo Odres 01. juuni 2007, 00:00

Tollivormistuse, laoteenuste ja ekspedeerimisega tegeleva NT Logistika 39 töötajat paiknevad laiali üle vabariigi: Tallinnas, Tartus, Pärnus, Rakveres, Jõgeval, Sillamäel, Maardus. Et töötajaid omavahel kokku viia, korraldab firma neli korda aastas suuremaid ühiseid ettevõtmisi. Neist on koos laste ning lemmikloomadega suve- ja talvepäevad, lisaks veel ainult töötajatele mõeldud kevadised ja sügisesed väljasõidud loodusesse. Firma juhataja Jüri Tammeväli sõnul on töötajate meeleolu pärast väljasõite hoopis teine ja juttu jätkub kauaks. "Peab olema nii tööd kui ka tsirkust," ütleb Tammeväli.

Kuus aastat NT Logistikas töötanud turundusjuht Reena Kivari, kes ürituste korraldamise eest vastutab, tunnistab naerdes, et varsti hakkab fantaasia otsa saama: nii palju asju on juba tehtud. Viimati käidi kuu aega tagasi Kõrvemaal amfiib-ATVdega safaril. "Ühistel üritustel tekkinud kontaktid tulevad hiljem kasuks ka töises suhtlemises," on Kivari kindel.

NT Logistika töötajate lemmikpidu, mida terve aasta oodatakse, on suvepäevad Jüri Tammeväli suvekodus Otepääl. Et suvepäevad ei kujuneks niisama õllejoomiseks ja kõigile jätkuks tegevust, on viimastel aastatel palgatud ürituse korraldaja. Kuna aasta-aastalt on töötajate lapsi juurde tulnud, on viimasel paaril aastal tulnud ka laste aja sisustamisele eraldi tähelepanu pöörata.

Rahvusvaheliste vedude projektijuhi Marko Juhansoo sõnul on ettevõttes vaba aja üritusi aktiivsemalt korraldama hakatud paaril viimasel aastal. "Võib-olla tundus juhtkonnale mingil hetkel, et inimesed on omavahel võõraks jäänud?" mõtiskleb Juhansoo. Tema arvates peavad töötajad saama mõnikord ka omavahel, ilma peredeta aega veeta, sest pereüritustel kulub põhitähelepanu ikka naisele-lastele ja kolleegidega ei jõuagi suhelda. "Aga vahel on keegi ka töötajate väljasõidule abikaasa kaasa võtnud ja sellest pole keegi probleemi teinud," lisab Juhansoo samas.

Juhansoo arvates peaks ettevõttes olema nii perepidusid kui ka ainult oma töötajatele mõeldud tööväliseid üritusi, sest need on eri eesmärgiga: "Pereüritustel näevad ka abikaasad ja lapsed ühe vanema töökohta. Oma töötajate pidudel tekib rohkem tiimitunnet, õllekannu taga sujub ka tööjutt paremini."

Juhansoo peab oma firmas kõige olulisemaks meeskonnatunnet ja üksteisega arvestamist. Kui laps on haige või on vaja koos perega midagi teha, pole vaba päeva saamisega probleemi. Üksteise asendamist klaarivad töötajad omavahel ja juhatajal polegi vaja sekkuda. "Täna näiteks on minu partner hoopis naisega sanatooriumis, tähistamas kooselu viiendat aastapäeva," toob Juhansoo näite.

"Sellest pole probleemi, teinekord jälle aitab tema mind. Meil ei aeta näpuga järge, et kõik istuksid kella 9-17 kontoris. Peaasi, et töö saab tehtud."

NT Logistikas pole ka haruldane, et lapsed on tööl kaasas, kui hoidja jääb haigeks või on laps veidi nohune, nii et teda ei saa lasteaeda viia. Juhansoo tütar saab kohe-kohe kaheseks, tema paarimehe tütar on veidi noorem. "Tegemist neil siin jätkub," räägib Juhansoo tüdrukutest. "Peaasi, et lattu ära ei kao. Kõik aitavad neid siin valvata. Üks kõigi, kõik ühe eest, see on loomulik ega tule selle pealegi, et võiks teisiti olla. Eks selline ühtehoidmine algabki sellest, et neli korda aastas on ühendavad üritused. Ja vahel on ka ilma firma korralduseta väike saunaõhtu või sünnipäev."

Firma kinni makstud koolitusi ning toetusi abiellumise ja lapse sünni puhul ei oskagi Juhansoo eriti hüvedeks pidada, kuna need tunduvad nii loomulikud.

Lapse sünni puhul maksab NT Logistika ühekordset toetust 5000 krooni kätte. Sel aastal on seda tulnud maksta juba viiele töötajale. Samuti on noores kollektiivis sel kevadel peetud juba kolmed pulmad. Neist ühes käidi Kivari jutu järgi peaaegu terve firmaga.

Kivari arvates oskavad tööotsijad töövälistele soodustustele tähelepanu pöörata. "Hiljuti otsisime tolliagenti ja siis torkas see silma," kinnitab Kivari. "Eriti just noored, kes koolist tulevad, küsivad soodustuste kohta." NT Logistika oma mõnekümne töötajaga on just paraja suurusega ettevõte, et jõuaks igaühele personaalselt läheneda. "Kui oleks 500 töötajat, siis ei saaks nii lähedast suhet tekkida," tunnistab Kivari. "Meid on aga just parasjagu, et tekiks mõnus õhkkond."

Jüri Tammeväli juhib siiski tähelepanu sellele, et soodustused ei tule iseenesest: "Eks meil on hakanud viimastel aastatel paremini minema."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing