13. juuni 2007 kell 7:36

Börsikommentaar: Võlakirjade intressid kukutasid USA aktsiaturgu

USA võlakirjade tulusus kerkis viie aasta kõrgeimale tasemele, mis tekitas aktsiaturul tõsise hinnalanguse. Kõik kolm olulisemat aktsiaindeksit kukkusid umbes protsendi võrra.

USA kümneaastase tähtajaga võlakirjade intress kasvas 5,25 protsendini võrrelduna 4,7 protsendiga mõned nädalad tagasi. See aga tähendab, et kallinevad kõik laenud alates eluasemelaenudest kuni kümnete miljardite dollarite suurused ülevõtmise finantseerimiseks kokku pandavad laenusündikaadid.

S P 500 indeksi, mis kukkus 1,07 protsenti 1493,00 punktini, komponentidest oli languse eesotsas USA suurima telefonioperaatori, AT T aktsia, mis kaotas 2,59 protsenti oma väärtusest. USA suurima panga, J.P. Morgan aktsia hind kukkus 2,14 protsenti 49,35 dollarini ning maailma suurima jaekaubandusketi Wal-Marti aktsia hind kukkus 1,81 protsenti 48,91 protsenti.

Võlakirjaintresside tõus tähendab ilmselt ka seda, et viimastel kuudel üliaktiivseks muutunud ühinemiste ja ülevõtmiste laine, mis on olnud lähinädalatel aktsiaturgudele oluliseks tõusumootoriks, on oma tipu saavutanud ja hakkab tasapisi järele andma.

Hetkel kuum