'Tutvumiskuulutus' valmis

Christel Karits 15. juuni 2007, 00:00

Kolmapäeva õhtul valitseb Vene Teatri laval mõnus segadus. Pooled sülearvutitest on kadunud (nendel on oluline roll, et sinu appi-karje kaaslase järele netiavarustesse jõuaks) ning osa Gerli Tinni loodud kostüümidest pole ka veel õmblustöökojast välja tulnud.

"Põhiline, et endal on lõbus," naerab ühes kandvas rollis olev JZ Belle. Õhkkond on sõbralikult rahulik. Esietenduseni jääb nädal.

Lavastaja Mait Malmsten loeb trupile enne esimest läbimängu sõnad peale. "Mängige intensiivselt, energiaga. Vaatame, mis välja tuleb."

Mitmeid auhindu võitnud muusikali "Tutvumiskuulutus" autorid David Crane, Seth Friedman ja Marta Kauffman on ka ülipopulaarse komöödiaseriaali "Sõbrad" ("Friends") stsenaristid.

Kuulus komöödiakirjanike kolmik on muusikali loonud seriaaliga üsna sarnases võtmes - laval ei ole küll seriaalist tuttavaid tegelasi, kuid tempo, intensiivsus ja naljad on sama haaravad.

"Ei usu, et see trend on," vastab lavastaja Mait Malmsten küsimusele, kas kõikidel armastatud näitlejatel on kombeks lavastada vähemalt üks muusikal. "Muusikaliteater tegi mulle pakkumise ja see tundus väga põnev väljakutse. Mulle meeldib see žanr," tõdeb ta ja ei häbene tunnistada, et muusikal pole mõttetu meelelahutus.

"Lavastus räägib inimestest, kes meile tänaval vastu tulevad, keda me ei tea, kes vajavad hoolt ja hellust, kes on aru saanud, et üksinda olla on hullem kui koos," avab lavastaja.

Need inimesed panevad ajalehte tutvumiskuulutusi ning - mis veel lõbusam - on inimesi, kes neile kuulutustele vastavad. Iga kuulutus toob vastuseks sadu pakkumisi meeleheitlikelt "üksildastelt südametelt" ning see muusikal näitab tekkinud suhete parimaid ja halvimaid tagajärgi.

"Terake nalja võib saada ja muiata kindlasti," usub Malmsten. "Kindlasti ei saa petta, kõik, mis lubatud, tuleb."

"Tutvumiskuulutus" pole päris selline muusikal nagu viimasel aja Eesti lavadel harjutud nägema. Tegu on väikesele trupile mõeldud looga. Nii ei näe vaataja kümnete inimestega tantsustseene, koori ega suurejoonelist lavakujundust. Kõik on lakooniline, kuid leidlik ja vaimukas.

Pildid vahetuvad nagu filmis. Tegu on pigem pisikeste stseenide reaga, kuigi lool on ka läbiv liin, mis peaks andma usu õnnelikku lõppu.

Seekord on üks soololaul usaldatud ka produtsent Anne Veesaarele. "Väga ilusti laulab," kinnitavad noored lavapartnerid. "Ilgelt lahe on," tunnistab Anne Veesaar ise.

"Trupi toetus on tugev. Hoiavad pöialt, et kõik noodid välja tuleksid. Ma tõesti naudin seda. Tantsudega on veel probleeme, aga pole viga, esikaks on kõik korras."

Mingil määral saab ka publik tutvumismängust osa. Muusikali koduleheküljel oli üleval piletimäng, mille auhinnaks on pimekohting 21. juuni etendusele. Selline võimalus on nüüd viiel paaril. "Eks ise saame näha, kas nad teatrist ka koos lahkuvad," ütleb produktsiooni juht Jarmo Seljamaa ja lisab kiiresti, et ülejäänud publiku eest jääb see muidugi saladuseks.

Muusikali laulud on kirjutanud Broadway edukaimad heliloojad - Alan Menken ("Väike õuduste pood", "Beauty and the Beast") ja Stephen Schwartz ("Wicked") koos William K. Dreskini, Joel P. Friedmani, Seth Friedmani ja Michael Skloffiga. Neist viimane on kirjutanud seriaali "Sõbrad" tunnuslaulu, mida esitatakse ka muusikalis "Tutvumiskuulutus".

Lavastuses astuvad üles Anne Veesaar, Lauri Liiv, Nele-Liis Vaiksoo, Bert Pringi, Susan Lilleväli, Janek Joost, JZ Belle, Janika Sillamaa ja Uku Uusberg.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:47
    Otsi:

    Ava täpsem otsing