Endla teeb tsirkust

Ülle Hallik 06. juuli 2007, 00:00

"Hüüumärgid osutavad tsirkuse mõistele ja selle tavapärasest erinevale kasutusele," tutvustas autor ja lavastaja Tiit Palu. Ta lisas, et tegemist on näitlejakeskse tsirkusega, kus on küll kasutusel tsirkusele omased vahendid, kuid neile lisaks ka sõnateatri näitlejate osku-

sed. Rõhk on vaatemängul ja keskkonnal, mille loovad võimas muusika ja kujundus.

Palu teada on tsirkust, kus tavalisest rohkem teatrit sees, maailmas varemgi tehtud. Seda nähtust nimetatakse "uueks tsirkuseks" ja seal on kõige tähtsam, et laval esitatakse üks lugu algusest lõpuni. Ehk kui n-ö tavalises tsirkuses moodustab iga etteaste omaette terviku ning puudub läbiv liin, siis teatritsirkus jutustab läbi etenduse üht lugu. "Kuna meil teevad kaasa ikkagi näitlejaharidusega inimesed, siis see etendus kasutab näitlejatehnikat ja näitlejatele omaseid oskusi," selgitas Tiit Palu ja lubas, et tsirkusetrikke näeb loomulikult ka.

"Tsirkuse!!!" peategelaseks on üks väike olevus, kel tuleb end proovile panna, kurjuse ja kavalusega hakkama saada ning nõnda õnneliku lõpuni veereda. See nõuab eneseületust, julgust ja osavust. Tal on sellel teekonnal küllalt nii vaenlasi kui ka häid abistajaid. Etendus sobib vaatamiseks nii väikesele kui ka vaari ikka jõudnule. "Tsirkuse!!!" lavastaja on Tiit Palu, kunstnik Silver Vahtre. Akrobaatilisi nippe juhendab Vello Vaher. Mängivad Jüri Vlassov, Lauri Kink, äsja Kultuuriakadeemia lõpetanud näitlejad ja mitmed teised. Muusikat teeb pasunaorkester Big Bong Olev Söödi ja Margus Allmanni juhtimisel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:47

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing