Eleri Lopp • 26. juuli 2007
Jaga lugu:

Kolm suuremat jäätisetootjat kasvatasid käibenumbreid

Ingmani käive oli esimesel poolaastal 30 miljonit krooni, mis on neljandiku võrra enam kui aasta varem samal ajal. Kolmekordistus ka kasum, jõudes poole aastaga 1,5 miljoni kroonini.

Ingman Jäätiste juhatuse esimehe Margus Kasteini sõnul on firma sõiduvees. "Mul on hea meel, et Ingman on kõige kiiremini turuosa kasvatav jäätisetootja," sõnas Kastein. Ingmani turuosa on Eesti jäätiseturul rahalises vääringus umbes 18 protsenti, hindas Kastein. Kasv oli hea ka Lätis ja Leedus, vastavalt 35 ja 25 protsenti.

12 protsendi võrra kasvatas käivet ka Tallinna Külmhoone, müües aasta esimese kuue kuu jooksul 213 miljoni krooni eest kaupa. Kasvas nii jäätiste kui ka külmkauba müük. "Sealjuures on eriline heameel, et lisaks Eestile oleme jäätisemüüki suurendanud ka Lätis ning Leedus. Leedus oleme nüüdseks haaranud sarnaselt Eestiga turuliidri positsiooni," rääkis Tallinna Külmhoone juhatuse esimees Kuldar Leis.

Leis lisas, et Eestis on jäätisemüük kasvanud kõikides kategooriates. Tallinna Külmhoonele kuulub ettevõtte hinnangul Eesti jäätiseturust 42 protsenti.

Veidi tagasihoidlikumalt, 10 protsendi võrra kasvas Balbiino müük. Ettevõtte käive oli 183 miljonit krooni. Samas kasvas jäätisemüük viiendiku. "Jäätist müüsime rohkem kui 83 miljoni krooni eest, seega 22 protsenti rohkem kui eelmisel poolaastal," sõnas Balbiino juhataja Riho Niils.

"Aasta esimene pool on olnud edukas," ütles Niils. "Eriti rõõmsad võime olla suure edasimineku üle ekspordi osas kõigis kolmes riigis, kus me peale Eesti tegutseme." Balbiino jäätiseeksport kasvas poole aastaga üle 70 protsendi.

Jaga lugu:
Hetkel kuum