8. september 2007 kell 14:58

Siim Kallas kohendab Brüsseli siluetti

Eesti eurovolinik Siim Kallas esitles sel nädalal suurejoonelist kinnisvara arendamise kava Brüsseli nn eurokvartali uuendamiseks ja laiendamiseks.

Seni on Euroopa Liidu asutused Belgia pealinnas koondunud küll ühte piirkonda linna ajaloolisest keskusest veidi idas, kuid seda suhteliselt plaanipäratult, kirjutab Eesti Päevaleht. Nüüd tahab EL-i institutsioonidest kaugelt suurem tööandja ja seetõttu ka suurima ruumivajadusega Euroopa Komisjon paika panna uue hoonestusstrateegia. Ettevõtmist juhib komisjoni asepresident Kallas.

Kallas on juba kooskõlastanud Brüsseli piirkonna ametivõimudega plaani laiendada eurokvartalit jõuliselt linnasüdame suunas. Kokku tahab komisjon luua EL-i jaoks 710 000 ruutmeetrit uut büroopinda, lisaks 110 000 ruutmeetrit korteriteks ning veel poolsada tuhat äridele ja poodidele.

Euroopa Komisjon oma 22 000 Brüsseli ametnikuga on märkimisväärselt ruuminõudlik, keskmiselt tuleb praegu ametniku kohta pinda 35 ruutmeetrit, samas kui Euroopa Parlamendis on see suhtarv kõigest 20 ruutmeetrit.

Hetkel kuum