Eralennukile stjuardessiks

Martin Hanson 11. september 2007, 00:00

Kes see rikkaim mees aga on, kuulutusest ei selgu. Mehe esindaja, protokolliülem Steve Williams kinnitab, et tegemist on Kreeka päritolu ärimehega, kes tegeleb peamiselt laevanduse ning kinnisvaraga ja kelle firma väärtust mõõdetakse 100 miljardi dollariga.

Küsimuse peale, kas tegemist võiks olla Onassiste perekonna valgusvihust väljapoole jäänud võsuga, protokolliülem vaikib ning mainib vaid, et tegemist on äärmiselt šarmantse ning mõjuvõimsa 38aastase mehega. Eesti ajakirjanduses avaldatud kuulutuse põhjal võib aga jääda mulje, nagu otsiks vallaline rikkur hoopis naist, ent eeldagem, et kolmel õnnelikul õnnestub tõesti saada unelmate töö lennusaatjana. Mis neid ees ootab?

Saladuslik miljonär tegutseb peamiselt Londonis ja Monte Carlos, kuid protokolliülema sõnul lendavad tulevased stjuardessid tihti Maldiivide, Los Angelese, New Yorgi, Kreeka ja Singapuri vahet. "Firmal on kaks lennukit ning me otsime kolme stjuardessi," sõnab Williams. Eestist otsitakse töötajaid aga põhjusel, et siinsed neiud olevat targad, mitmekeelsed, ilusad ning korralikud. Itaallannad, keda sellele tööle soovis pääseda tervelt 2500, ei pidavat nii esinduslikud olemas. Tänaseks on Eestist tulnud 300 avaldust.

"Tüdrukud saavad elupaiga Londoni kesklinnas korteris, mille väärtus on 50 miljonit krooni. Nad teenivad nii palju, kui nad tööd teha tahavad. Näiteks eelmisel suvel olid lennukid kuus nädalat paranduses ning kogu meeskond oli palgalisel puhkusel," räägib protokolliülem.

Sotsiaalministeeriumi võrdõiguslikkuse büroo juhataja Kadri Viigi sõnul on taoline reklaam ja nõue selge soolise võrdõiguslikkuse põhimõtte rikkumine ja ühtlasi ka seadusevastane.

"Seadus lubab küll ainult ühest soost töötajaid tööle võtta, kuid seda juhul, kui sugu on täiesti määrav kutsenõue, näiteks naispeaosasse naissoost näitleja. Antud juhul ei näe ma kuidagi, et see langeks sinna kategooriasse," räägib Viik.

Kas ministeerium saab eelnevalt kontrollida, et firma, mis äärmise saladuseloori all töötajaid otsib, ei osutu tegelikult lõbumajaks või et tööülesannetes ei ilmneks "uusi, huvitavaid ja ootamatuid" kohustusi? Viik leiab, et see on ülesanne politseile, kuna kupeldamine on seadusevastane.

"Meie oleme analoogsete juhtumite puhul pöördunud ajakirja või ajalehe poole, kes kuulutuse avaldas, ja osutanud probleemile. Senine reaktsioon on olnud, et kuulutused korjatakse ära," sõnab Viik.

Politsei pressiesindaja teatel ei näe nad antud juhul põhjust sekkumiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing