Agnes Ojala • 17. september 2007 kell 11:56

Afgaanist piimaärimees Haidari ei ilmunud taas kohtu ette

Täna kell 10 pidi Harju maakohtus toimuma istung afgaanist piimaärimees Yaqub Haidari üle, keda süüdistatakse Rapla Dairys töötades ametiseisundi kuritarvitamises ja maksupettuses.

Mees aga ei tulnud taas kohtusaali, kuna kaitsja väitel viibib Haidari pärast autopommiõnnetusse sattumist Afganistanis haiglas.

"Kohtu jaoks on jätkuvalt selgusetu, kas ta üldse sattus õnnetusse. Kaitsja esitas küll kohtule haigla tõendi ja Haidari pidi väidetavalt olema haiglas, kuid ei ole teada, mis seisus ta on ja millised on õnnetuse asjaolud," ütles kohtu pressiesindaja Dagne Hanschmidt.

Täna esitas prokurör kaitsjale nõude esitada täpne info selle kohta, mis seisus Haidari on. Seniks on kohtuasjas määratud uus istung, mis peaks toimuma 1. oktoobril.

Maksupolitsei süüdistab Haidaryt ametiseisundi kuritarvitamises ja maksude väärarvutamisele kaasaaitamises. Samuti süüdistatakse endist Rapla Dairy peadirektorit firma raha ebasihipärases kasutamises, millega ta tekitas aktsiaseltsile kahju 18,2 miljonit krooni.

6. septembril ei ilmunud Haidari kohtusse istungile. Kaitsja esitas kohtule ka haigla tõendi, kuid selle järgi sattus Haidari haiglasse juba 23. augustil. Rohkem infot pole kaitsja mehe kohta andnud.

Hetkel kuum