18. september 2007 kell 8:02

Tudengipalk võib muutuda reaalseks

Täna on riigikogus esimesel lugemisel Eestimaa Rahvaliidu fraktsiooni esitatud tudengipalga eelnõu, mille eesmärk on tagada kõigile võrdne juurdepääs kõrghariduse omandamisele.

ERLi esitatud eelnõu kohaselt peab riik toetama õppureid ning olenemata nende majanduslikust olukorrast, tuleb kõigile noortele tagada võrdne juurdepääs kõrgharidusele. "Kuigi valitsus ei kiitnud tudengipalga eelnõu heaks, on väliseksperdid seda põhimõtet toetanud," ütles riigikogu Eestimaa Rahvaliidu fraktsiooni esimees Karel Rüütli.

"Hiljuti avalikustas OECD analüüsi, millest selgus, et Eestis mängib liialt suurt rolli noorte sotsiaal-majanduslik olukord ning kõigil ei ole võrdseid võimalusi hariduse omandamiseks," lisas Rüütli.

"Tänase koalitsiooni kõrghariduspoliitika tulemusel ei saa paljud võimekad noored õpinguid kõrgkoolis jätkata ka siis, kui nende vaimsed võimed seda lubavad," tõdes Rüütli.

"Ma olen seisukohal, et tudengipalka tuleb maksta selleks, et üliõpilastel oleks võimalik õppida täiskoormusega ning et nad ei oleks sunnitud õpingute kõrvalt töötama ja suudaksid õpingud nominaalõppeajaga lõpetada," märkis Rüütli.

Autor: ÄP praktikant

Hetkel kuum