Nõus Savisaarega

Heli Lehtsaar 28. september 2007, 00:00

Üleeile koitis minu elus ajalooline hetk - selgus, et olen Edgar Savisaarega ühte meelt. Varem pole minu kui üsna parempoolse ilmavaatega inimesega sellist asja juhtunud. Nimelt teatas Tallinna meer üleeile, et riigikoguliikmed on süüdi ses, et Eestis on alkoholi tarbimine liiale läinud.

Tõsi on muidugi see, et hoobilt ei saa ükski riigikogu ka kõige karmima alkoholiseadusega lahendada sotsiaalseid probleeme - küllap just need liigse alkoholitarbimise põhjuseks on. Kuid kuskilt tuleb alustada ja mida varem, seda parem. Olukord, kus omavalitsused kehtestavad alkoholi müügile erinevaid piiranguid (mille tagajärjena näeme nt taksorallit Tallinna ja Maardu vahel), võiks lõppeda. Alkoholipoliitikat tuleb karmistada - viia sisse üleriigiline alkoholimüügi keeld öisel ajal ja lõpetada reklaamid, kus džinn või õlu on lahutamatu osa kuulist elustiilist. Karmusega ei maksa ka liiale minna: ühe kaupluse pooleaastane alkoholimüügikeeld tekitab pigem paranoilisi küsimusi, kellele Prisma (omanikud) ette jäi.

Statistika räägib Eesti alkoholitarbimisest ja selle tagajärgedest liiga kurba keelt. Eestis sureb alkoholiga seonduvate vigastuste ja haiguste tõttu umbes 2000 inimest aastas, meeste keskmine eluiga on ELi riikide hulgas lühim. Eesti keskmine alkoholitarbimine on umbes kaks ja pool pange viina. Ohtlik on eelkõige see, et alkoholitarbimise algus nihkub järjest varasemasse ikka. Regulaarseid tarvitajaid leidub palju juba 13-14aastaste seas. Ligi pooled Tallinna lastest on mõjutatud perekonna alkoholiprobleemidest.

Kas paneb mõtlema?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing