ELi-Vene kohtumine jättis puidutollid õhku

Sirje Rank 29. oktoober 2007, 00:00

Teine takistus on madalamad raudteetariifid, mida Venemaa rakendab, et suunata kaubavood Euroopa Liidu liikmetest Baltimaade sadamatest mööda.

"Olen kindel, et need küsimused on võimalik lahendada. Mõlemad pooled peavad selleks kiiresti samme astuma," ütles Euroopa Komisjoni president José Manuel Barroso tippkohtumise järel.

Venemaa president Vladimir Putin märkis, et WTO "kõnelused on rasked, kuid konstruktiivsed" ning avaldas lootust, et need annavad positiivse tulemuse. Putin kordas, et WTOga liitutakse vaid tingimustel, mis vastavad Venemaa rahvuslikele huvidele.

Euroopa Liidu kaubandusvoliniku Peter Mandelsoni sõnul on see siiski suur edasiminek, et kahe poole arvukad erimeelsused on taandunud vaid kahele, millest üks on puidutollid.

Intervjuus Soome ajalehele Helsingin Sanomat kinnitas Mandelson, et puidutollid olid tippkohtumisel kaubandusteemadest esikohal, kuid kõnelused on alles pooleli. Venemaa on valmis Soome metsatööstust pitsitavatest tollidest loobuma üksnes siis, kui on saanud WTO liikmeks.

Voliniku sõnul on see nõudmine vastuolus ELi ja Venemaa 2004. aastal sõlmitud kahepoolse kokkuleppega Venemaa WTOsse pääsemiseks. "2004. aasta kokkuleppe tuum oli just selles, et uusi tolle ei kehtestata," ütles Mandelson.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:08
    Otsi:

    Ava täpsem otsing