Mariliis Pinn • 5. november 2007 kell 14:20

Lang: on vaid üks maadevahetuse menetlus

Justiitsminister Rein Lang kinnitas tänasel riigikogu infotunnil rahvaliitlaste arupärimisele vastates, et maadevahetuse asjus on algatatud vaid üks kriminaalasi ja sellel aastal see kohtusse ei jõua.

„Maadevahetuse uurimiseks on algatatud üks menetlus, mis ei ole veninud ja milles ei ole seisakuid. Tegemist on lihtsalt mahuka uurimisega. Justiitsminister ei ole kontrollinud antud menetluse seaduslikkust ega põhjalikkust, kuna ministeerium ei tegele kohtueelse menetluse järelvalvega, kuid riigiprokurör on uurimisel silma peal hoidnud,“ ütles Lang.

Lang ei vastanud rahvaliitlaste küsimusele, kui palju on maadevahetuse tehingutega seotud kriminaalasjades taotletud ja saadud lube pealtkuulamiseks ning kui paljudel juhtudel ja mitme isiku suhtes on teostatud nendes kriminaalasjades läbiotsimisi. Tema sõnul on tegemist infoga, mida jagab vaid prokuratuur ja praegusel juhul ei ole seda otstarbekas avalikul riigikogu instungil jagada.

Justiitsminister pidi kahjuks tunnistama, et asi sel aastal ei jõua kohtusse, kuna süüdistuse esitamisel on vajalik enne kohtusse minekut tutvustada materjale süüdistatavate advokaatidele.

Hetkel kuum