ÄP fototoimetus • 3. detsember 2007 kell 22:00

Lennuettevõtjate must nimekiri avalik

Selle nimekirjaga tühistab komisjon Surinami lennuettevõtjale Blue Wing Airlines kehtestatud tegevuskeelu ja lennuettevõtjale Pakistan International Airlines kehtestatud tegevuspiirangud. Uus nimekiri asendab eelmise ja on kättesaadav komisjoni veebisaidil.

Euroopa Komisjoni asepresidendi ja transpordivoliniku Jacques Barrot' sõnul ilmneb viimasest läbivaatamisest, et kui lennuettevõtjad võtavad kiireid ja tõhusaid parandusmeetmeid, vastamaks ohutusnõuetele, on võimalik nad nimekirjast kiiresti kustutada.

Samuti näitab see, et nimekirja eesmärk lennuohutuse tagamisel on pigem ennetamine kui karistamine.

On arvukalt näiteid selle kohta, et ühendus on potentsiaalsed ohutusprobleemid kolmandate riikide ja lennuettevõtjatega lahendanud edukalt juba eos, enne kui ta on olnud sunnitud kasutama drastilisi meetmeid ja kehtestama piiranguid.

Pärast tõendite saamist ohutusstandardite tõhustamise kohta jälgib komisjon tähelepanelikult ja kontrollib mitut Venemaa lennuettevõtjat, kelle suhtes Vene ametiasutused on kehtestanud tegevuspiirangud.

Lisaks tunnustatakse nimekirja ajakohastamisega Indoneesia, Iraani, Ukraina ja Angola tsiviillennundusasutuste jõupingutusi järelevalvekohustuste täitmise tõhustamisel, et parandada lennuohutust ja teha selleks komisjoniga tihedat koostööd. Samal põhjusel pööratakse nimekirja ajakohastamisega erilist tähelepanu lennuettevõtetele TAAG Angola Airlines, Mahan Air ja Ukrainian Mediterranean Airlines, mis on teinud märgatavaid edusamme ohutuspuudujääkide algpõhjuste kõrvaldamiseks võetud meetmete osas.

Praeguse seisuga sisaldab ühenduse nimekiri kaheksat lennuettevõtjat, kelle tegevus on Euroopa Liidus tervikuna keelatud.

Autor: ÄP

Hetkel kuum