3. detsember 2007 kell 9:12

Moslemid: Putin on muhameedlaste jaoks

Tatari moslemid kutsuvad üles Vladimir Putinit ja tema parteid mis tahes olukorras toetama, kuna just Putin võimaldas moslemi õppeasutused riiklikult akrediteerida.

Lisaks eraldas Putin raha islamikultuuri toetuseks, teaduse ja hariduse arendamiseks ning Venemaa sai hiljuti vaatlejastaatuse Islami Konverentsiorganisatsioonis (OIC), loetles uudisteportaal Expert.ru.

Islami usku naised on Putinile tänulikud selle eest, et neil lubati passipilte teha peakattega. „See sündis tema ajal (Putini presidendiks oleku ajal – toim.), oleme selle üle uhked,“ ütles tatarlasest riigiduuma saadik Ildar Gilmutdinov. Enamiku tatarlaste jaoks seostub Putini poliitika külateede ehituse, väikelaenude ning noortele oskustöölistele antud korteritega.

Islamikultuuri keskuse Iman juht Nail Garipov ütles: "Me ei sea endale globaalseid eesmärke massiliikumise organiseerimiseks. Peamine - tahame rahvast veenda selles, et Putini poliitika vastab moslemite huvidele."

"Presidenti on vaja toetada täna ja tulevikus, ükskõik, mis ametis ta ka poleks, peaminister, parteijuht, riigiduuma juht. Jutt käib tema kui riigijuhi, rahvajuhi usaldamisest, meil on ju üks rahvas - vene rahvas," lisas Ildar Gilmutdinov.

Tatarlastest Putini-toetajad koordineerivad oma tegevuse Moskvas asutatud ülevenemaalise liikumisega „Moslemid Putini eest“. Moslemite põhiline propagandategevus algab pärast aastavahetust ja selle eesmärk on säilitada praegune poliitiline olukord ka pärast märtsikuus toimuvaid presidendivalimisi.

Hetkel kuum