4. detsember 2007 kell 6:08

Haapsalu jahtklubi läbib uuenduskuuri

Haapsalu jahtklubi vastsed omanikud tahavad moodsaks muuta 120-aastase traditsiooniga sadama ning teha klubist aasta ringi toimiva ajaveetmiskoha.

Möödunud nädalal omandasid Haapsalu jahtklubi 5,8 miljoni krooni eest firmad OÜ BellMarine, AS Ravor, AS Volta, DXC Invest OÜ, OÜ Paralepa sadam ja OÜ Net Inre, suurim osalus – 40 protsenti – on Aivar Reivikule ja Arvo Oornile kuuluvatel firmadel AS Ravor ja AS Volta, kirjutas Postimees.

Väikelaevandusega on otseselt seotud OÜ BellMarine, mis korraldab meremesse ja mille omanikule Sulev Paakspuule kuulub Eesti ainus liinitootmisega hobipaatide vabrik BellBoats.

Sadama omanikevahetusele reageeris positiivselt ka naaberkrundile sadama rajanud Viktor Siilats, kes ütles ajalehele Lääne Elu, et loodab heanaaberlikele suhetele ega välista koostööd. «On teretulnud, kui uuel omanikul on soov investeerida ja midagi teha,» märkis Siilats.

Just tänu Siilatsi ja jahtklubi endise omaniku Kurmet Ossipi vahel lahvatanud maatülile sai Haapsalu möödunud suvel kurikuulsaks üle Läänemere, sest Siilats üritas takistada sissesõitu naabersadamasse väikelaevaliikluse turvalisuse hinnaga.

Paakspuu Siilatsi naabruses probleemi ei näe. «Kui ta midagi sinna ette pani, küll ta selle ka ära koristab,» lausus Paakspuu. «Praegu on kõige tähtsam taastada Haapsalu maine sõbraliku sadamana.»

Klubi uued omanikud nentisid, et vaid suviseks kasutamiseks ehitatud hoone teine korrus läheb lammutamisele.

Hetkel kuum