Arco meeskonnal uued treenerid

ÄP 14. detsember 2007, 00:00

Kinnisvarafirmat Arco Vara võib võrrelda Eesti jalgpallikoondisega, kes mängib selgelt allpool oma võimeid. Koondises on järjest paar-kolm peatreenerit välja vahetatud.

Üleeile said investorid teada, et Arco Vara sees on pikka aega valitsenud erimeelsused - justkui kaks kantsi -, mis päädisid nõukogu juhi ja tegevjuhi tagasiastumisega.

Äripäeva toimetus leiab, et juhtkonnavahetus mõjub Arco Varale pigem positiivselt, sest tiimitöö peaks paranema. Ja küllap kosuvad siis ka majandusnäitajad.

Arco Vara tuleks kiita selle eest, et firma tõi oma vastuolud lagedale, ei hakanud halva mängu juures head nägu tegema. Selles suhtes on tegu kindlasti pretsedendiga. Võib-olla pidanuks muutuse juhtkonnas isegi varem ette võtma.

Firma saatis pressile vägagi põhjaliku teate, kus selgitati vendade Arakate taandumist ja erimeelsusi. Ainus, mida saab ette heita: teade ei tulnud Tallinna börsisüsteemi kaudu. Ehk investoriteni jõudis see kõrvalisi kanaleid kaudu ja hilinemisega.

Vahetult pärast otsuse tegemist oleks kulunud ära ka üks korralik pressikonverents, kui mitte üleeile, siis vähemalt eile. Võimalikult palju lahti rääkida olnuks parim võimalus anda investoritele kindlust tuleviku suhtes.

Suhtlemine on kriisikommunikatsiooni esimene reegel. Vanad juhid pidanuks rääkima veelgi detailsemalt, miks lahku mindi ja uued, mis neil firmaga plaanis on.

Arco Vara koondas novembris ka keskastmejuhte, seega käivad firmas põhjalikud ümberkorraldused, mis vajavad investoritele jooksvalt tutvustamist.

Ühe versioonina on SEB Ühispank asunud Arco Vara pitsitama, kuna kahtleb, kas firma suudab oma laene panga ees teenindada. Laenud on võrdlemisi lühiajalise iseloomuga, seega on tagasimaksed suured.

Vandenõuteooria järgi oli pangal vaja Arco Vara avalik aktsiaemissioon just sellepärast korraldada, et kinnisvarafirma saaks üle miljardi krooni lisaraha - mille abiga oma laene teenindada.

Kui firma kaks tippfiguuri oleks tagasi astunud mõnes pika ajalooga lääne börsifirmas, oleks aktsia hind kohe 50 protsenti kukkunud.

Arco Vara aktsia langus jäi eile viie protsendi piiresse ja aktsia börsiajaloos on olnud ka suurema kukkumisega päevi.

Eile börsi avanedes oli langus suurem, sest valitses kerge peataolek, kuid päeva edenedes võis arvata, et juhtkonnavahetust koteeriti mõistvalt, kui mitte positiivselt.

Eesti jalgpallis asjad enam halvemaks minna ei saa. Loodame, et sama seis on ka Arco Varaga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing