ÄP fototoimetus • 13. detsember 2007 kell 22:00

Esimesed Hiina autod tulid Itaalias liinilt

Autode tootjaks on DR Motor ja osade tootjaks ja autode väljatöötajaks on Chery Automobile. Tehas suudab toota 12 000 autot aastas.

Auto näol on tegu tavalise linnamaasturiga olles konkurendiks Honda CR-V-le ja Toyota Rav4-le. Viimast muideks Hiina toode ka natuke meenutab.

Tehas on tegelikult ainult koostetehas ja komplektid, mida kokku pannakse tulevad Cherylt Hiinast. Autod hakkavad kandma Itaalia firma DR Motori nime ja SUV saab nimeks DR5. Järgmiseks suveks loodetakse auto lansseerida ka Saksamaal, Prantsusmaal ja Hispaanias.

Firma ise loodab Hiina autode müüki Itaalias tõsta 40 000 ühikuni aastas, tõstes tehase tootmisvõimsust 28 000 auto võrra juba ülejärgmise aasta lõpuks.

Järgmisel aastal soovitakse liinidele saada veel teinegi Hiina auto, mis oleks praegusest väiksem maastur ja hakkaks kandma nime DR3. Praegu käivad läbirääkimised Bertonega, et viimane hakkas autosid tootma. Kui kokkuleppele ei jõuta, kulutab firma ise 12 miljonit eurot, et ehitada olemasoleva kõrvale veel üks tehas.

Itaalias on bensiinimootoriga DR5 alghinnaks 264 000 krooni.

Autor: ÄP

Hetkel kuum