Helenius lubab edasi paugutada

Tarvo Vaarmets 14. detsember 2007, 00:00

Septembris lubas Helenius selle aasta lõpuks Trigon Property Developmentist (TPD) vormida Baltimaade suurima kinnisvaraarendaja. Nii kiireid muutusi pole küll suudetud pakkuda, aga suuromaniku usk on endiselt tugev.

"Tähtaeg läheb küll natuke üle, aga TPD saab olema kaugelt suurim ja huvitavaim kinnisvaraarendaja regioonis," kinnitas Helenius üleeile.

"Mis selle suureks teeb - õigete visioonide olemasolu ja nendest lähtuvate riskide võtmine," täpsustas ta.

Tema sõnul on TPD idee olla Baltimaade kinnisvaraarenduse trendilooja, mistõttu portfelli võetavaid projekte valitakse hoolikalt. Plaanitavalt 2011. või 2012. aastal valmiv suurprojekt Gate Tallinn ongi selle väite esimeseks tõestuseks.

Uue keskuse kesklinnaväline asukoht lubab tulevastele rentnikele pakkuda suhteliselt madalat üürihinda, suured pinnad aga annavad hea võimaluse mitmete kaupade, nagu mööbel või ehitusmaterjalid, laialdasemaks jaemüügiks.

Taoline kontseptsioon töötati välja USAs, lähim samalaadne asub Soomes Tampere külje all ja kannab Ideaparki nime. Heleniuse sõnul suhtuti viimasesse alguses suure kahtlusega, kuid nüüdseks on Ideapark osutunud vägagi edukaks.

"Arvame, et ajastus on õige. Arendada tuleb siis, kui majanduses pole olukord kõige parem, sest head ajad tulevad tagasi," rääkis Helenius, kelle arvates lubab praegune keeruline olukord kinnisvaraturul ehitada odavamalt.

Trigon Capitali kinnisvaraarendusdirektori Aivar Kempi kinnitusel teostatakse projekt kahe etapina paralleelselt juurdepääsuteede ehitusega. Keskusega mitteseotud hooned on turuletulekuks valmis

2009. aastal ning keskus ise kaks-kolm aastat hiljem, mil on valmis ehitatud ka teine juurdepääsutee Pärnu maanteelt. Projekt Gate Tallinn on praegu küll OÜ Chester Universali omanduses, kuid viimase omanikud on valmis selle TPD aktsiate vastu vahetama. See tähendab aga 1,2-2 mld Eesti krooni väärtuses uute aktsiate emiteerimist.

Emissiooni käigus antakse ka praegustele aktsionäridele võimalus uute aktsiate märkimiseks proportsionaalselt oma osalusega otsuse tegemise hetkel.

Emissiooniotsus peaks vastu võetama eeldatavalt neljanda veebruari erakorralisel üldkoosolekul ning Gate Tallinn Heleniuse sõnul TPD alla jõudma järgmise aasta esimeses kvartalis.

Emiteeritavate aktsiate hind saab olema kas netovara väärtus aktsia kohta, mis tuleneb Colliers Internationali hinnatud TPD praeguse kinnisvarainvesteeringu väärtusest, või kui aktsia hind on viimasest kõrgem, siis erakorralisele üldkoosolekule eelneva kahe nädala kaalutud keskmine TPD aktsia hind Tallinna börsil. "Mõlemal juhul on aktsionärid võitjad," kommenteeris Helenius emissioonihinna kujunemist.

Kuigi TPD fookus on praegu selgelt Baltimaade suurimal arendusprojektil, ei ole ära unustatud ka Niidu kinnistut.

Sealt parima väärtuse välja pigistamiseks töö praegu käib, täpsemat infot lubas Helenius saabuva aasta alguses.

"Muidugi ei piirdu TPD ainult selle põhiprojektiga," lubas Helenius, kelle sõnul peetakse juba praegu ka muude ideede realiseerimiseks vajamineva raha korjamiseks suurinvestoritega läbirääkimisi.

"Usume, et järgmise kahe aasta jooksul on Baltimaades suurepäraseid võimalusi osta juba käivitatud, aga raskustesse sattunud atraktiivseid projekte," viitas

Helenius võimaliku teise emissiooniga saadava raha paigutamisele.

"TPD visioon pole ainult revolutsiooniline projekt, vaid ka püüd korrastada arendusturgu," kinnitas Helenius.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing