Hiinlased otsivad Google'ist rohkem aktsiatega seonduvat kui seksi

Mariliis Pinn 03. jaanuar 2008, 11:58

Neljapäeval avaldas Hiina Google nimekirja,
mille kohaselt on populaarsemad otsingusõnad kolme suurema panga nimed ja
aktsia, sõna seks ei ole Hiinas eriti populaarne otsingusõna.

www.google.cn edetabelis olid China Merchants Bank, Industrial and Commercial Bank of China ja China Construction Bank teisel, kolmandal ja kuuendal kohal, kirjutas Reuters.

"Hiinas olid möödunud aastal populaarsed otsisõnad raha ja tehnoloogia," kirjutas China Daily, viidates, et seks on populaarne mujal riikides.

Edetabeli neljandale kohale platseerus sõna aktsia, mis ei ole eriti üllatav, sest Shanghai aktsiate hinnad tõusid eelmisel aastal 97%. Nimekirja tipus oli QQ, mis tähendab Hiinas kasutatavat välksuhtlusrakendust ja Hiina automarki.

Populaarsed otsinguvaldkonnad on ka Hiina keskpanga, rahandusministeeruimi ja pangandusregulatsioonidega seonduv. Teadmistest otsiti kõige rohkem eliitaktsiatega seonduvat ja infot, kuidas börsil investeerida. Maailmas olid popimad otsingud teemal, mis on armastus ja kuidas suudelda.

Hiina hoiab internetil karmilt silma peal ja on korraldanud mitu kampaaniat internetipornograafia väljajuurimiseks. See võib olla ka põhjus, mis sõnal seks selles edetabelis eriti hästi ei läinud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. January 2008, 11:58
Otsi:

Ava täpsem otsing