Börsikommentaar: Börsil jälle likviidsus likvideeritud

07. jaanuar 2008, 16:19

Täna toimusid börsil aktsiate suured
hinnaliikumised, paraku oli põhjuseks likviidsuse puudumine ehk ostjate ning
müüjate nappus.

Vaid ASi Tallinna Vesi aktsiate käivet, mis oli 15,8 miljonit krooni, võib enam-vähem normaalseks pidada. Aktsia hind langes 1,47 protsendi võrra 209,66 kroonini (13,40 euroni).

Aktsiate suuremad hinnaliikumised toimusid aga enamasti väikeste käivete juures. Nii oli suurimaks langejaks Merko Ehituse aktsia, mille hind kukkus 4,3 protsenti 193,24 kroonini (12,35 euroni), kusjuures päevasiseselt oli hinnalangus koguni 6,7 protsenti. Aktsia käive oli vaid 212 tuhat krooni. Samasuure kukkumise, 4,16 protsenti, tegi rõivaste jaemüügikontsern Baltika. Tõsi, reedel avaldatud detsembrikuu käibenumbrid ei olnud midagi rõõmustavat, aga suures osas oli see ette aimatav, mistõttu suurest hinnalanguses langeb kindlasti mingi osa ka tagasihoidlikule aktsia käibele (0,75 miljonit krooni).

Suurimaks tõusjaks oli, nagu viimastel nädalatel juba tavaks saanud, Kalevi aktsia, mille hind hüppas 5,6 protsenti 32,70 kroonile. Tegemist on peatselt endise magusatootja staatusega ettevõtte uue hinnarekordiga. Spekulandid panustavad ettevõttesse saabuvale rahahulgale, mis kommivabriku müümisega ettevõttele saabub. Samas peab olema suhteliselt kiire ka aktsiate müügiga, sest vastasel korral võib hiljaks jääda.

Ebalikviidsete aktsiatega kauplemisel tuleb olla äärmiselt ettevaatlik, suhteliselt väikese suurusega order võib aktsia hinda kõvasti kõigutada. Spekulandid peavad olema äärmiselt tähelepanelikud, pikaajalistel investoritel tugevad närvid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. January 2008, 17:10
Otsi:

Ava täpsem otsing