Enn Heinsoo • 9 jaanuar 2008

Taskukaart aitab hädas

Kaartide vaatamiseks telefoni abil on erinevaid võimalusi. Kõige kiiremini saab kasutama hakata selliseid programme, mis ei vaja kaartide paigaldamist telefoni, vaid laevad need jooksvalt internetist alla.

Muidugi on siinkohal oluline, et telefon oleks seadistatud kasutama operaatori pakutavat andmesideteenust. Selleks tasub valida selline andmesidepakett, mis pakub kindla kuumaksu eest suure koguse allalaadimiseks mõeldud megabaite.

Kaarte jooksvalt alla laadivate ehk voogavate tarkvarade kasutamiseks on ka erinevad eeldused. Mõne jaoks tuleb klientprogramm paigaldada telefoni, mõne saab tööle oma telefoni lehitseja abil.

Kasutusliides on sõbralikum aga paigaldatava tarkvara korral - mobiiltelefoni veebilehitseja puhul tuleb klikke kokku palju rohkem.

Veebist tarkvara paigaldamine on paari kliki küsimus ning ka seda saab teha ilma arvuti abita.

Kui Google'i kaarditarkvarast jääb väheks, kuid erinevate rakenduste paigaldamine on vastumeelt, siis tasuta tarkvara MGMaps võimaldab kasutada nii Yahoo, Windows Live Local Ask.comi kui ka Open Street Mapi veebikaarte.

Veebist voogavat kaarditarkvara on võimalik kasutada positsioneerimiseks ka ilma GPS-seadmeta. Näiteks tasuta Navizoni tarkvara oskab telefonimastide ja wifi levialade alusel määrata kasutaja asukoha.

Lisaks on Navizoni tarkvara kasutajatel võimalik teineteise asupaiga kohta pärida.

Kui kasutada vähegi moodsamat Nokia telefoni, ei ole kaarditarkvarade töötamisel üldjuhul kiirusega probleemi, kuid tempo võib olla aeglasem, kui kasutada GPRS-andmesidet.

3G või EDGE tüüpi kiiremate andmesidede puhul laetakse kaardi värskendused alla paari sekundiga.

Hetkel kuum