Kas tahad saada jalgpallikohtunikuks?

10. jaanuar 2008, 20:05

Eesti Jalgpalli Liit teatas täna, et
alustab uute kohtunike koolitamist. Kohtunikuks võib saada igaüks, keda jalgpall
huvitab ning kelle füüsiline vorm platsil kaasa joosta lubab.

„Kursustele on oodatud kõik – nii need, kes soovivad jalgpallikohtunikuks saada kui ka lihtsalt huvilised, kes tahavad rohkem reeglitest teada,” ütles Eesti Jalgpalli Liidu peakohtunik ning UEFA poolt tunnustatud kohtunike vaatleja Uno Tutk pressiteate vahendusel.

Tutk tunnistas aripaev.ee-le, et lisaks huvile spordiala vastu läheb tulevasel jalgpallikohtunikul vaja ka natuke sportlikku vormi. "Ja ei teeks paha, kui jalgpall oleks tema meelisala," rääkis Tutk. Huviliste julgustamiseks ütles ta, et üks praegustest Euroopa tippkohtunikest on oma igapäevases elus hambaarst ning teine pankur.

Eesti tippkohtunik Margus Kotter teenib samas oma igapäevast leiba politseinikuna. Seitsmest Eesti rahvusvahelise kategooria jalgpallikiohtunikust on avalikkusele kõige tuntum nimi Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli.

Tuntud ärimeestest on omal ajal jalgpallikohtunik olnud Muuga väetiseterminali DTB juht Vladimir Volohhonski.

"See oleneb täiesti inimesest, kui ruttu temast tasemel kohtunik saab," märkis Tutk. Kui plasile pääseb juba pärast veebruaris algava kohtunikukoolituse lõppu, siis enda meistriliigasse töötamiseks kulub vähemalt 2-3 aastat. Iga jalgpallimäng annab kohtunikule 1 punkti ning algtasemele järgnevale atesteerimisele pääseb alles pärast 150 punkti kogumist.

"Tavaliselt me sissetulekutest ei räägi," vastas Tutk aripaev.ee küsimusele, kui palju võib kohtunikuks käimisega hooaja jooksul teenida. Samas tunnistas ta, et algaja jalgpallikohtuniku teenistus jääb võrreldava töömahu korral enam vähem samale tasemele kui algajal karatekohtunikul.

Tutk märkis aga, et möödunud hooajal hindasid Eesti aktiivsemad jalgpallikohtunikud 50-60 mängu. Hooaja jooksul saab karatekohtunik osaleda Eestis vaid kümnekonnal võistlusel, sest neid lihtsalt rohkem ei toimu.

Jalgpallikohtunike kool alustab 5. veebruaril ja maksab huvilisele 300 krooni. Selle eest saab ta osaleda kaheksal loengul, mis toimuvad Tallinnas A. Le Coq Arenal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. January 2008, 20:16
Otsi:

Ava täpsem otsing