Tallinn ootab keskkonnaministri toetust

11. jaanuar 2008, 15:55

Tallinna volikogu loodab pärast korduvaid
pöördumisi saada keskkonnaministri toetuse korrastamata riigimaa
munitsipaliseerimiseks.

Linnavolikogu esimehe ülesandeid täitev Tarmo Lausing viitas keskkonnaminister Jaanus Tamkivile täna saadetud kirjas Tallinnas paiknevatele reformimata riigimaadele, mille halvale seisukorrale on ka varem ministeeriumi tähelepanu juhitud. Seni ei ole linna jõudnud vastus 12. novembril 2007 keskkonnaministrile läinud kirjale.

„Probleeme heakorrastamata riigimaaga on peaaegu kõigis Tallinna linnaosades,” seisab linnavolikogu kirjas. „Need korraliku kasutusotstarbeta ning omaniku hoolitsuseta alad meelitavad ligi asotsiaale ja sinna tekivad kergesti isetegevuslikud prügilad, mis lisaks häirivale vaatepildile võivad osutuda ohtlikuks nii linnakodanike tervisele kui julgeolekule.”

Kirjas viitab Lausing, et kinnistute heakorra tagamine on eelkõige nende omanike kohustus. Samas avaldab ta lootust ministri toetusele, kui Tallinn taotleb oma haldusterritooriumil olevate alade korrastamiseks nende munitsipaliseerimist.

„Olete avalikult toetanud põhimõtet, et riigi käes ei peaks olema rohkem maad kui tema funktsioonide täitmiseks vajalik ning ülejäänud maa peaks olema kas eraisikute või omavalitsuste käes,” meenutas Lausing minister Tamkivi sõnu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. January 2008, 15:47
Otsi:

Ava täpsem otsing