GILD Bankers: lätlaste omavaheline lahing lõpeb ruttu

17. jaanuar 2008, 16:48

GILD Bankers on väga rahul, kuna
Latvijas Naftas Tranzits (LNT) ei saanud ligi nende pangasaladusele ja
seetõttu lõpeb lätlaste omavaheline aktsialahing ilmselt ruttu.

GILD Bankersi kommunikatsioonijuht Kadri Kütt edastas täna: "GILD Bankers on väga rahul, et riigikohus tunnustas GILDi tegevuse korrektsust antud kohtuasja käigus. Kahetsusväärselt tõmmati GILD mõne Läti ettevõtte aktsionäride omavahelisse vaidlusesse. LNT tahtis saada GILDilt dokumente ja informatsiooni, et kasutada neid Lätis toimuvates aktsionäridevahelistes vaidlustes. GILD on kogu protsessi vältel heast äritavast lähtudes kaitsnud äri- ja pangasaladusi."

Kütt lisas, et riigikohus vabastas GILDi kohustusest anda LNT-le, kohtule ning täiturile täiendavaid dokumente ning informatsiooni 4,2 miljoni Ventspils Nafta aktsia müügi kohta, mille tulemusel GILD LNT-le 15 miljonit dollarit üle kandis.

"Kuna LNT esmane eesmärk on seoses sellega luhtunud, siis loodame, et saame peatselt asja lõpetatuks lugeda," märkis Kütt. "Laiemalt on riigikohtu lahend eeskujuks ka teistele finantsasutustele, kuidas tagada pangasaladuse kaitse olukorras, kus õigussüsteemi menetluslike võtetega üritatakse saada juurdepääsu konfidentsiaalsele infole."

Eile õhtul tühistas riigikohus Harju maakohtu määruse, millega kohus jättis LNT 226 miljoni kroonise hagi menetlusse võtmata ning käskis asja uuesti kaaluda. Samas ei kiitnud riigikohus heaks GILDi kontori ja arvutite läbiotsimist, mida kohtutäitur tehinguinfo hankimiseks teha tahtis.

LNT nõudis GILDilt 15 miljoni dollarilise ülekande aluseks olevat dokumentatsiooni ning e-kirjavahetust, sh kliendilepingut Nibre Enterprises Corporationiga, tehingukorraldusi ja raamatupidamise algdokumente 15 miljoni dollari laekumise kohta Nibre Enterprises Corporationilt või selle nimel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. November 2008, 15:21
Otsi:

Ava täpsem otsing