Rain Tamm: meelitame kosmopoliite Eestisse tagasi

Agnes Ojala 18. jaanuar 2008, 11:50

Peamiselt Eesti kapitalil põhineva GILD
Bankersi juhtiv partner Rain Tamme sõnul laieneb ettevõte peamiselt sellega, et
püüab Balti riikidesse tööle tagasi meelitada rahvusvahelise kogemuse saanud
andekaid inimesi.

„Geograafiline laienemine ei ole meie jaoks eraldi eesmärk. Oleme laienenud ses mõttes, et otsime pidevalt rohkete kogemustega inimesi, et eelkõige viia ellu rahvusvahelisi tehinguid, mida tuleb aina suuremas mahus. Hiljuti liitus meiega üks noor eestlanna, kes tuli tagasi Londonist, kus ta töötas HBSCs. Samuti tuli Vilniuse büroosse üks leedulanna, kes töötas enne USAs suuremates organisatsioonides,“ rääkis Tamm.

Ses mõttes läks GILDi mullu oktoobris tagasi ka leedulane Tomas Marcinkus, kes asus sügisel partnerina juhtima ettevõtte Londoni bürood.

„Londonisse laienedes ei pidanudki me Tomast kuhugi saatma. Ta elas juba 2001. aastas seal ja jäi ka sinna tööle, kuid tuli meile tagasi oma mõtetega,“ selgitas Tamm.

„Tegelikult on meil Londonis küll kontor olemas, kuid olen seal ainus töötaja ja umbes kolm nädalat kuust reisimas,“ rääkis Marcinkus. „Nüüd tulin just Aserbaidžaanist. Uurisime sealseid turge. Londonis kohtun peamiselt meie klientidega Kesk- ja Ida-Euroopast.“

Marcinkus on varem töötanud mitmes finantsorganisatsioonis, aidates korraldada mitmeid IPOsid ja ülevõtmistehinguid. Need kogemused on nüüd väga kasulikud GILDis töötades.

Peamine põhjus, mis GILD Bankersi Ühendkuningriigis kontorit avama veenis, oli seik, et London on Euroopa olulisim finantskeskus, kus on esindatud kõik rahvusvahelised investeerimispangad. Kohapeal kohtutakse investoritega, kellelt võiks peamiselt Ida-Euroopasse investeerimiseks kapitali kaasata.

„Me ei paku Londonis niivõrd oma teenuseid Briti turule, vaid oleme kohal, et suurele rahale lähemal olla,“ märkis Rain Tamm, lisades, et GILD on huvitatud kogu Kesk- ja Ida-Euroopa regioonist, mistõttu on hea Londonis kohal olla.

Samas märkis ta, et firma otsib Londoni kontorisse lisainimesi, kuid ei plaani seal kunagi kuigi palju teenuseid pakkuda. „Oleme siiski Balti firma. Londonis kohalolek tundub vajalik, sest see on abiks klientidele Kesk- ja Ida-Euroopa piirkonnas,“ ütles Tamm.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. January 2008, 12:31
Otsi:

Ava täpsem otsing