Börsikommentaar: nädal algas Aasias taas prantsatusega

28. jaanuar 2008, 09:34

Aasias on täna taas tugev kukkumise
päev.

Hiina aktsiaturg kukus seitse protsenti, Hongkong 5,5 protsenti, India, Singapur ja Jaapan ja Lõuna-Korea neli protsenti. Taiwan kaotas kolm protsenti, Malaisia, Tai ja Indoneesia kaks protsenti.

Ega aktsiaturgudel toimunud langusele uut põhjust ei ole suudetud välja mõelda – ikka mure suurimate majanduste kasvuraskuste teemal.

Jaapani suurpanga Mitsubishi UFJ Financial Groupi aktsia hind kukkus 5,3 protsenti, 985 jeenile. Goldman Sachsi analüütikud kirjutasid, et Jaapani majandus on tõenäoliselt juba languses.

Hiina elektrijaama Datang International Power Generationi aktsia hind kukkus, kuna Hiinat on tabanud üle kümne aasta raskeim lumetorm, mis segab reisimist ja kärbib elektri kättesaadavust. Aktsia hind kukkus 8,6 protsenti, 17,65 jüaanile.

„Investorite meeles on kaks stsenaariumit – Jaapan ja USA majandusel lähevad kähku langusese või kestab langus pikka aega,“ ütles Daiwa SB Investmentsi fondijuht Masayuki Kubota Bloombergile.

„Aktsiate väljavaated on jätkuvalt kahtluse all, kuna väga paljudelt rinnetelt võib tulla tagasilööke,“ ütles Mizuho Investors Securitiese strateeg Masatoshi Sato. "Pankade tulemused võivad taas kahjumeid näidata, tunneli lõpust valgust veel ei paista.“

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. January 2008, 10:13
Otsi:

Ava täpsem otsing